Ядерний шантаж країни-агресора Росії, на жаль, працює: не тільки на уряди західних країн, але й на розуми людей. Типовий приклад - американський мільярдер, засновник SpaceX, власник соцмережі X (Twitter) і генеральний директор Tesla Ілон Маск. Так вважає український дипломат Вадим Пристайко. В інтерв’ю OBOZ.UA він наголосив, що, попри це, американці підтримують українців у боротьбі з російським тероризмом, передають Патріоти України.
"Якщо почитати твіти Маска, то основна думка у нього така – шкода, безумовно, Україну, але порівняно з небезпекою для всього людства від ядерної катастрофи її доля – це прийнятний компроміс", – підкреслив співрозмовник.
За його словами, в розумінні таких людей українці нібито вимагають уваги для себе, не усвідомлюючи, що це може призвести до глобальної катастрофи. Для них підтримка України має певну ціну, тому вони принаймні намагаються допомогти.
"Більшість цих величезних грошей, за які ми з вами існуємо, йдуть із США. Тож не треба принижувати американську допомогу. Я точно проти антиамериканізму, який останнім часом у нас проростає в суспільстві. Ми вважаємо себе геніальними, за всіх страждаємо, а всі, хто нам не дає те, чого ми хочемо, нам винні. Але треба знайти у собі сміливість сказати і інше, що ми також багато чого зробили неправильно", – каже Пристайко.
Він вважає, що Вашингтон зможе знайти варіант рішення проблеми з виділенням допомоги Силам оборони. Якщо це не пакет на $95 млрд для України, Ізраїлю і Тайваню (із яких $60 млрд – Києву), то інший – на $300 млн. Потім, переконаний дипломат, знайдеться ще якась програма, яку можна буде використати.
"Американці – майстри обходити перепони, навіть власні бар’єри. Ми не повинні лякатися і розмов про можливий кредит, про який заявляють у Конгресі трампісти. Зараз взагалі пізно думати про те, що і скільки коштує. Звичайно, гірко, що ми залежимо від внутрішніх протиріч американської політики. Та сьогодні нам треба просто все робити, щоби виживати, а потім буде видно", – зазначив він.
З іншого боку, додав Пристайко, українці мають і позитивний приклад – Велику Британію, яка теж проходить вибори, але це ніяк не впливає риторику тамтешніх політиків щодо України. Наприклад, лідер опозиційної партії, який, напевно, стане наступним прем'єр-міністром країни, заявив, що вони з багатьох питань не погоджуються із владною партією, але єдине, що їх об’єднує, – це Україна.
"Ця готовність допомагати Україні відкрила для британського суспільства абсолютно інші перспективи і горизонти. На сьогодні у Британії не використовують українську війну як привід для внутрішнього протистояння. Це дозволяє прем'єр-міністру або міністру закордонних справ Британії так спокійно і впевнено казати "Росія має програти", а "Україна має перемогти", – підсумував Пристайко.
Після того, як українські війська звільнили Херсон від російської окупації, яка тривала 8 місяців, ворог безжально обстрілює місто. У червні 2023 року загарбники підірвали Каховську дамбу, затопивши низинні райони Херсона, проте тепер мешканці міста зі...
Удари Сил оборони України по російських нафтобазах вже принесли свої результати. Бо наразі Росія під час наступів на фронті більше покладається на піхоту. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко, передають Патріоти У...