Якщо Путін наважиться, ЗС РФ будуть на той час готові: Росія зможе напасти на Україну восени - експерти розповіли, де чекати ударів

Група українських експертів прогнозує початок Росією воєнних дій з вірогідністю до 80%. Змінити логіку розвитку подій може лише рішуче втручання Заходу політично-військовими засобами

Росія може почати війну проти України і розгорнути військові дії в Чорному морі вже наприкінці вересня - у жовтні, вважає координатор Морський експертної платформи, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко. Експерти оцінюють імовірність такого сценарію під 80%, коли співпаде цілий ряд факторів, заявив він під час Міжнародного круглого столу на тему "Виклики і загрози Чорноморського регіону", зазначають Патріоти України.

Серед таких факторів Клименко назвав активну фазу і концентрацію всіх військових сил РФ у Чорноморському регіоні під час навчань "Кавказ 2020", а також місцеві вибори в Україні.

Зокрема, він допускає спробу розхитати проросійськими силами ситуацію в окремих місцевих громадах, а саме на узбережжі Азовського і Чорного морів.

Крім того, ситуацію в Чорноморському регіоні загострює і відкриття залізниці через Керченський міст в окупованому Криму, яким РФ може протягом декількох днів перекинути війська на північ півострова у Джанкой, в Армянськ і Красноперекопськ.

"Сьогодні про небезпечну ситуацію в Чорному морі кажуть в Європарламенті, в Єврокомісії, в Європейській службі зовнішніх дій… і ми бачили, що про загрозу, якщо вірно розповісти, то вона сприймається", - зазначив Клименко.

На думку експерта, стратегія України має полягати в тому, щоб звернутися до США і НАТО з проханням "прикрити" нашу країну на кілька років у цьому регіоні поки не будуть побудовані ВМС України, сили ППО і створений ракетний щит.

"Треба створювати негайно Військово-морську місію або ЄС, або НАТО, або ЄС + НАТО + Україна + Грузія, і ця патрульна місія патрулювала б Чорне море по основних шляхах від Босфору до Одеси, від Босфору до Батумі. Присутність там натівського прапора стримуватиме подальшу російську агресію", - заявив Клименко.

Мігранти побилися із Росгвардією: На кордоні РФ і Казахстану сталися зіткнення (відео)

середа, 5 серпень 2020, 22:30

Сотні мігрантів з Узбекистану і Таджикистану намагалися покинути Росію і перетнути кордон з Казахстаном в Самарській області. У повідомленні наголошується, що сотні мігрантів з Узбекистану і Таджикистану намагалися покинути Росію і перетнути кордон з К...

Кандидат у посли США до Києва розповів Конгресу про головну проблему України

середа, 5 серпень 2020, 22:10

Генерал-лейтенант у відставці Кіт Дейтон, кандидатуру якого сьогодні розглядав Конгрес США на посаду посла в Україні, згадав у своїй промові українського олігарха Ігоря Коломойського і його медіаресурси в Україні. . Про це у ток-шоу "Ехо України" на т...