Якщо Путін наважиться, ЗС РФ будуть на той час готові: Росія зможе напасти на Україну восени - експерти розповіли, де чекати ударів

Група українських експертів прогнозує початок Росією воєнних дій з вірогідністю до 80%. Змінити логіку розвитку подій може лише рішуче втручання Заходу політично-військовими засобами

Росія може почати війну проти України і розгорнути військові дії в Чорному морі вже наприкінці вересня - у жовтні, вважає координатор Морський експертної платформи, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко. Експерти оцінюють імовірність такого сценарію під 80%, коли співпаде цілий ряд факторів, заявив він під час Міжнародного круглого столу на тему "Виклики і загрози Чорноморського регіону", зазначають Патріоти України.

Серед таких факторів Клименко назвав активну фазу і концентрацію всіх військових сил РФ у Чорноморському регіоні під час навчань "Кавказ 2020", а також місцеві вибори в Україні.

Зокрема, він допускає спробу розхитати проросійськими силами ситуацію в окремих місцевих громадах, а саме на узбережжі Азовського і Чорного морів.

Крім того, ситуацію в Чорноморському регіоні загострює і відкриття залізниці через Керченський міст в окупованому Криму, яким РФ може протягом декількох днів перекинути війська на північ півострова у Джанкой, в Армянськ і Красноперекопськ.

"Сьогодні про небезпечну ситуацію в Чорному морі кажуть в Європарламенті, в Єврокомісії, в Європейській службі зовнішніх дій… і ми бачили, що про загрозу, якщо вірно розповісти, то вона сприймається", - зазначив Клименко.

На думку експерта, стратегія України має полягати в тому, щоб звернутися до США і НАТО з проханням "прикрити" нашу країну на кілька років у цьому регіоні поки не будуть побудовані ВМС України, сили ППО і створений ракетний щит.

"Треба створювати негайно Військово-морську місію або ЄС, або НАТО, або ЄС + НАТО + Україна + Грузія, і ця патрульна місія патрулювала б Чорне море по основних шляхах від Босфору до Одеси, від Босфору до Батумі. Присутність там натівського прапора стримуватиме подальшу російську агресію", - заявив Клименко.

"Наши ребята вывезли хозяина этого дома, был богатый и против "республики": Найманець "ДНР" розповів про вбивства цивільних (відео)

неділя, 7 березень 2021, 13:58

Бути забезпеченою людиною та проти "русского мира" - це смертельно небезпечне поєднання на окупованих територіях. Володимир Веселкин, глава військово-цивільної адміністрації Зайцевого, опублікував на своїй сторінці в Фейсбук відео, на якому представник...

Хіти тижня. "Украина и Россия разошлись на развилке и больше уже не сойдутся. Глубина деградации РФ может опережать даже самые смелые прогнозы", - Казарін

неділя, 7 березень 2021, 13:00

"Не надо обсуждать российскую оппозицию. Потому что в России нет оппозиции. Все просто. Оппозиция должна бороться за власть, а в России это невозможно. Политическое поле силовики каждый день удобряют машинным маслом. Несистемные ребята не имеют ни един...