Якщо Путін втратить правий берег Дніпра, плани РФ щодо півдня України проваляться. - полковник СБУ

Армія України за декілька днів змогла звільнити низку населених пунктів в Херсонської області завдяки грамотному плануванню і героїзму. На правому березі Дніпра просуватися складно, оскільки там ворог зібрав свої найсильніші війська. Якщо Росія втратить ці території, про південь окупантам можна забути. Про це заявив полковник СБУ, секретар Комітету Верховної Ради з питань безпеки і оборони Роман Костенко, передають Патріоти України.

В ефірі 24 канали він розповів про те, що українським військам вдалося за короткий проміжок часу звільнити деякі населені пункти у Херсонській області завдяки грамотному плануванню командування і героїзму військових. У бійців є мотивація, професійна підготовка і зброя Заходу.

Також військовий зазначив, що саме на Херсонщині зібрано велику кількість російських військ та техніки. Там найбільш підготовлені і професійні окупанти - десантні підрозділи, практично повністю укомплектовані контрактниками.

"Це професійні військові, мотивовані. Але незважаючи на все це, наші Збройні сили здатні наступати. Хоч і на тактичному рівні, але виходити на певні рубежі для подальших серйозних операцій", - сказав Костенко.

Також він додав, що оборона ворога на даному напрямку дуже щільна. Потрібно докласти значних зусиль навіть для того, щоб просунутися зовсім небагато.

Однак якщо Росія втратить правий берег Дніпра, жодних можливостей на півдні у неї більше не буде. "Тут дещо інша обстановка, ніж на інших напрямках. Для Путіна стратегічно важливий цей плацдарм, він це розуміє. Для нього в стратегічному плані важливий весь південь, і він розуміє, що коли його виб'ють за берег Дніпра, на південь в перспективі можна взагалі не розраховувати", - підкреслив Роман Костенко.

Бої на Таврійському напрямку: Генерал Тарнавський розповів про втрати окупантів

субота, 30 вересень 2023, 23:52

На Таврійському напрямку триває бойова робота Сил оборони. За останню добу втрати окупаційних військ РФ склали 248 осіб, з яких 84 – безповоротні. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", бригадний генерал Олекс...

Загроза дефіциту озброєнь на фронті: Конгрес ухвалив держбюджет США без допомоги Україні у 6 млрд доларів

субота, 30 вересень 2023, 23:30

Палата представників Конгрессу США схвалила тимчасове фінансування уряду, що дозволить уникнути так званого шатдауну. Про це повідомила The Washington Post у суботу, 30 вересня. Вказано, що о Палата представників ухвалила резолюцію про продовження терм...