"Якщо там просто закрили б артилерією перешийок з Криму, то ворог би не пройшов": Маріуполь захопили через халатне ставлення до оборони, - начальник штабу "Азову"

Захоплення росіянами Маріуполя - це результат недбалого ставлення до ворога і до планування оборони. Таку думку висловив начальник штабу полку "Азов", один із захисників "Азовсталі" Богдан Кротевич ("Тавр") в інтерв'ю Наталії Мосейчук, передають Патріоти України.

"У мене є прізвища. Коли закінчу питання з обміном полонених, організаційні питання, то я обов'язково напишу лист до Офісу генпрокурора, щоб люди, які винні в тому, що під час оборони Маріуполя сталося так, як сталося, отримали покарані", – зазначив він.

"Тавр" розповів, що правоохоронці його ще не розпитували про ці питання, але запевнив, що має "чудову взаємодію" з Головним управлінням розвідки, СБУ, МВС, які йдуть на зустріч "азовцям".

"Я і "Редіс" (Денис Прокопенко) були свідками того, як відбувалося планування оборони Маріуполя. І тоді вже ми казали, що є проблеми. Якщо питання в тому, чи Маріуполь здали, то я скажу, що ні. Це просто халатне ставлення до ворога і до планування. Це, якщо брати зону відповідальності Об'єднаних сил", – вважає "азовець".

Також Кротевич звернув увагу на південний напрямок. За його інформацією, ворожі війська, які просувалися з Криму, жодного спротиву не відчували.

"Вони підійшли до Мангуша десь і тільки потім їх вже почала вражати артилерія Об'єднаних сил. Є така структура, як об'єднане угруповання "Південь", яка повинна була обороняти це місце (південь України. – Ред.)", – каже Кротевич.

"Тавр" наголошує, що напрямок з Криму ще від 2015 року був "незакритим" і там дуже слабко була побудована оборона.

"Якщо там просто закрили б артилерією (перешийок з Криму на материкову частину України. – Ред.), то ворог би не пройшов. Херсон не був би окупований, Бердянськ не був би окупований, Мелітополь не був би окупований. Так, ми опинилися б в оточенні, але кільце закрила б східне угрупування окупантів, яке пройшло між Волновахою і Маріуполем. Ми чекали десантної висадки РФ з узбережжя, але її так і не було", – сказав Кротевич.

Нагадаємо, 16 травня почався вихід українських військових із заблокованого заводу "Азовсталь" у Маріуполі. Захисники маріупольської "Азовсталі" героїчно тримали оборону близько двох місяців, сковуючи переважаючі сили окупантів. Захисники "Азовсталі" не дали ворогові можливості перекинути багатотисячні підрозділи на інші напрямки у той час, коли Україні потрібно було успішно провести мобілізацію та підготувати нові підрозділи.

"І це професор права!": Кандидат у мери Кишинева оскандалився у Таїланді через "патріотичні"... труси (фото)

вівторок, 3 жовтень 2023, 13:05

Кандидат у примари (мери) Кишинева Теодор Кирнац потрапив у скандал після того, як його дружина виставила фото та відео з їхнього спільного відпочинку у Таїланді. Про це пише видання Jurnal, передають Патріоти України. Молдавани у соцмережах бурхливо в...

Українським військовим передали гелікоптер, який екскерівництво "Мотор Січ" хотіло приховати від ЗСУ

вівторок, 3 жовтень 2023, 12:43

Українським військовим передали гелікоптер Мі-2, який екскерівництво Мотор Січ намагалось приховати від ЗСУ. Про це повідомило Державне бюро розслідувань у вівторок, 3 жовтня, передають Патріоти України. У відомстві заявили, що ініціювали арешт цього п...