Японія, Італія та Британія беруться за проєкт винищувача майбутнього Mitsubishi FX

Уряд Японії вирішив спільно з Великою Британією та Італією розробити новий винищувач Mitsubishi FX для Повітряних сил самооборони. Про новаторську угоду країни повідомлять вже наступного тижня.

Розробка нового передового реактивного винищувача стала для Токіо та Лондона кульмінацією ще тісніших оборонних зв'язків. Ця співпраця надасть Великій Британії більшої ролі у сфері безпеки в Азії, а Японія зможе протистояти зростаючій військовій потужності сусіднього Китаю.

Яка користь для країн-розробників

До виробництва винищувача долучились британський проєкт реактивного винищувача Tempest та японська програма винищувачів FX. Це буде перший випадок, коли Японія співпрацює з країнами за межами Сполучених Штатів над великим проєктом оборонного обладнання.

Розробка винищувача – це нарощування озброєнь, яке може подвоїти оборонний бюджет країни приблизно до 5% ВВП протягом наступних п'яти років. Це дасть змогу окупитись новій зброї, включаючи ракети великої дальності, призначені для того, щоб утримати Китай від військових дій у навколо Східно-Китайського моря.

Переговори між Японією, Великою Британією та Італією щодо нового реактивного винищувача, які вестимуть BAE Systems Plc і Mitsubishi Heavy Industries, продовжаться наступного року, щоб узгодити деталі проєкту.

США презентували новий бомбардувальник: що відомо

  • Презентований напередодні бомбардувальник B-21 Raider є частиною зусиль Пентагону з модернізації всіх трьох складових його ядерної тріади, яка включає ядерні балістичні ракети шахтного базування та боєголовки підводних човнів.
  • США побоюється того, як Китай нарощує темпи у виготовленні ядерної зброї та гіперзвукових винищувачах, а також у кібервійні, космічному потенціалі та інших областях.
  • Ще у 2015 році міністерка ВПС США Дебора Лі Джеймс сказала, що потрібен новий бомбардувальник 21-го століття, який дозволив ймовірним загрозам з боку Китаю та Росії.
  • Новий бомбардувальник має значно більших обчислювальних можливостей порівняно з B-2. В інформаційному бюлетені Northrop Grumman розповідали, що під час розробки були використані "нові технології виробництва та матеріали, щоб гарантувати, що B-21 переможе системи запобігання доступу та обмеження зони, з якими він зіткнеться".

Що буде після перемоги України в війні: Каспаров описав два сценарії майбутнього РФ

понеділок, 6 лютий 2023, 16:58

З початку війни суспільні настрої населення Росії та її владних кіл змінилися. Тільки від дій влади залежить, чи призведуть зміни до розпаду країни, чи створення нової держави. Про це повідомив російський опозиційний політик Гаррі Каспаров, передають П...

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...