"Ярмарок консервації": У Києві кандидат у нардепи годував виборців городиною (відео)

Ярмаркові намети облаштувалися у сквері “Веселка” 14 липня.

Олександр Омельченко. Фото: Vgorode.

На вихідних у Шевченківському районі Києві кандидат у народні депутати, а в минулому — міський голова Олександр Омельченко організував для виборців “Ярмарок консервації”. Тут наливали і годували. Свято шлунку і демократії поліція зупинити не змогла, а дощ — зміг. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ, передають Патріоти України.

Ярмаркові намети облаштувалися у сквері “Веселка” 14 липня. Безпомилково знайти дорогу можна було, йдучи на звук баяна і народного співу. “Гей, ве... Гей, повернися, Сагайдачний!” - розважав виборців невеличкий ансамбль. А попри нього снували туди і звідти містяни із харчовими пакунками і агітгазетами Олександра Омельченка.

На місці спостерігачка ОПОРИ з'ясувала, що тут за здоров'я кандидата можна остограмитись домашніми наливками, закусити домашніми соліннями, почастуватись медом, а також отримати “набір для консервації” - сітку з огірками, помідорами та кропом. Правда, лише по одному такому набору на виборця.

  • А шо эта вы даете, девушка? - перепитували виборці.
  • Это мед. За рецепт соления вам подарочек, - відповідала жінка за прилавком. - А он там браслетик дают и за 5 гривен берете овощи!
  • А це фестиваль якийсь? - не вгавали міщани.
  • Нет. Это Омельченко. Акция от Омельченка! - виправляла агітаторка.

Щоб отримати дармові продукти, потрібно було розрахуватись особистою інформацією: ім'ям-прізвищем, номером телефону. Під яткою з овочами був аншлаг.

Оскільки масові пригощання можуть мати ознаки непрямого підкупу виборців, спостерігачі ОПОРИ викликали поліцію, щоб з’ясувати, чи не відбувається тут під звуки баяну правопорушення.

Правоохоронців викликав ще один із відвідувачів заходу. Він помітив, що тут в громадському місці наливали алкоголь і намагався з'ясувати, які на це є дозволи. Коли приїхали правоохоронці, всі почали з усіма сваритися.

Патрульні методично опитували людей і складали протокол, коли агітатори продовжували пригощання і роздавання, аж поки не впав дощ.

Нагадаємо, роздавання товарів і послуг в рамках агіткампанії регулює Закон України “Про вибори народних депутатів”. У частині 14 статті 74 йдеться про таке: “Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям (...) коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація (...) є непрямим підкупом виборців”.

Хіти тижня. Український журналіст яскраво потролив речницю МЗС РФ через російську мову (відео)

середа, 11 грудень 2019, 0:35

Приводом послужило її обурення з приводу того, що західна преса відмовляється безкоштовно публікувати пропагандистські матеріали про країну-агресора. Речниця МЗС Росії Марія Захарова нарвалася на жорсткий тролінг від українського журналіста Романа Цимб...

Більдт присоромив Зеленського через переслідування Порошенка

середа, 11 грудень 2019, 0:21

Шведський політик нагадав нинішньому президенту України про Януковича-втікача, який посадив Тимошенко. Більдт опублікував у Twitter посилання на статтю про відкриття ще одного провадження проти Порошенка під час підписання Мінських угод про врегулюван...