
Ветеран російсько-української війни, майор запасу НГУ Олексій Гетьман зазначив: якщо порох не горить і не виштовхує міну зі ствола, це свідчить про використання невідповідного пороху. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України.
"Як тільки виникло питання щодо неякісних мін, одразу з'явилися припущення, що причина могла бути у неналежному зберіганні. Можливо, в окремих підрозділах це могло бути, але щоб на всій ділянці фронту всі одночасно неналежно зберігали саме міни, а все інше - належно, це виглядає дуже слабким поясненням", - зауважив Гетьман.
За словами майора запасу НГУ, міна складається з багатьох компонентів. Щоб її виготовити, необхідно чітко дотримуватися технології та використовувати відповідні матеріали. У цій ситуації не спрацював один із ключових елементів - порох.
"Вважаю, що це була не якась крадіжка чи корупція - тут особливо не заробиш, якщо поставиш порох іншої якості. Йдеться не про корупційну помилку, а про навмисну диверсію. Ті, хто це зробив, діяли не тому, що вони щось вкрали чи не доклали якихось компонентів, а тому, що навмисно використали іншу хімічну формулу, яка вже не спрацювала так, як мала", - наголосив Гетьман.
Ветеран російсько-української війни також додав, що, якщо порох не горить і не виштовхує міну зі ствола, це означає, що використано не той порох.
Країни Європи повинні готуватися не лише до деокупації українських територій, а й до можливого розпаду Російської Федерації, ризик якого зростає з кожним днем війни в Україні. Такий сценарій може супроводжуватися виходом окремих регіонів зі складу РФ, ...
Підрозділ заслужив високий авторитет у війську завдяки успішному виконанню бойових завдань та дбайливому ставленню до особового складу. Бригада «Рарог» уже прийняла близько сотні військовослужбовців, які повертаються на службу після СЗЧ за спрощеною пр...