Йдуть "торги": Лакійчук пояснив, що стоїть за візитом Путіна в Білорусь

Російський диктатор Володимир Путін приїхав до Білорусі та зустрівся з самопроголошеним президентом республіки Олександром Лукашенком. Ця поїздка з одного боку символічна – перепризначивши себе "президентом", Путін розставляє пріоритети. Однак візит має і чисто практичну мету, адже російський диктатор зацікавлений в білоруській армії, і мова на переговорах з Лукашенком йтиме в першу чергу саме про це.

Таку думку висловив військовий експерт і керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія XXI Павло Лакійчук в інтерв'ю OBOZ.UA. Він пояснив, в чому причина досить частих зустрічей Путіна й Лукашенка та про що може йти мова під час нинішнього візиту.

"Саме ці два диктатори зустрічаються, якщо не в режимі онлайн раз за разом, то з погляду міжнародної практики – зустріч лідерів на вищому рівні, це виключний режим такий. Говорити про те, що їм багато є про що поговорити, це не зовсім правильно. Більше це є демонстрація – тільки нещодавно Лукашенко був у Москві, не минуло й місяця, тепер вже Путін їде в Білорусь. Я думаю, що ця поїздка більше символічна", – зазначив експерт.

За його словами, після перевиборів самого себе Путін, як диктатор, розставляє пріоритети, демонструючи їх світові та своїм союзникам.

"Перший пріоритет – Китай, другий пріоритет – Білорусь і союзна держава", – зазначив Лакійчук. Експерт нагадав, що саме Олександр Лукашенко ініціював створення такого наддержавного утворення, як так звана Союзна держава, та хотів його очолити. Однак, Путін не дав йому цього зробити, перетворивши Лукашенка на свого васала.

"Тепер Лукашенко виступає в ролі захоплювального, не він захоплює владу на всій цій величезній території, а він розуміє, що саме Путін поклав око на його володіння. Нічого зробити він з цим не може. Це вже не перша зустріч, з кожної зустрічі видно підкорену васальну залежність білоруського диктатора від кремлівського старця", – зазначив Лакійчук.

При цьому поїздка Путіна в Білорусь має і чисто практичну мету, наголосив експерт. Це воєнна співпраця. "Безумовно, Путін зацікавлений в білоруській армії. Крім захоплення Білорусі, він зацікавлений з тактичного погляду в білоруській армії. Йому не вистачає підготовлених резервів для війни в Україні. Він був би щасливий забрати цю армію собі, використати її на війні в Україні. Для Лукашенка, відповідно, навпаки, це його єдина опора і віддавати він її не збирається", – пояснив експерт.

Саме тому предметом обговорення на зустрічах цих двох диктаторів є різні формати воєнної співпраці між РФ та Білоруссю, зазначив Лакійчук.

"Виглядає це приблизно так, що Путін каже: віддай мені своїх військових. Той каже: я не віддам, придумаймо щось простіше, може проведімо спільне навчання. Путін каже - давай проведемо спільне ядерне навчання. Лукашенко - може без ядерних? Путін - давай-давай з ядерними, або віддавай все мені. Так приблизно виглядає це. Тож, звісно, в офіційні повідомлення потрапляє інформація про угоди між Путіним і Лукашенко, про підготовку спільних ядерних навчань, про підготовку чергових командно-штабних навчань. Власне, повідомлення про якісь домовленості у сфері енергетики, у сфері військово-технічного співробітництва. Але це якраз і є тими замінниками, які може запропонувати Лукашенко, зберігаючи та утримуючи владу над своєю силовою структурою", – пояснив експерт.

Удар росіян балістикою по житловому будинку в Кривому Розі: Щонайменше дев’ять загиблих, майже 30 постраждалих, зокрема діти (фото)

середа, 12 червень 2024, 21:30

Війська РФ у середу, 12 червня, завдали ракетного удару по житловій забудові Кривого Рогу. Щонайменше дев’ять людей загинули, інформують Патріоти України. О 19:16 Офіс генпрокурора повідомив, що кількість загиблих збільшилася до дев’яти, поранено 29 лю...

Дуже схожі на сріблясті тенісні м'ячики: Окупанти дистанційну мінують Україну авіабомбами

середа, 12 червень 2024, 21:03

Російські окупанти дистанційно мінують українську територію осколковими авіаційними бомбами ШОАБ-0,5. Своєю формою вони нагадують тенісний м’яч. Про це повідомили в пресслужбі ДСНС України, передають Патріоти України. Як зазначається, зовні ці авіабомб...