Україна почала переговори зі США про стратегічну угоду щодо видобутку корисних копалин, яка має залучити інвестиції та сучасні технології. Влада запевняє, що партнерство з Вашингтоном не зашкодить європейському курсу та не суперечитиме умовам Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС), і ця умова є червоною лінією номер 1 для української сторони, передають Патріоти України.
Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у розмові з Bloomberg, коментуючи майбутню угоду зі Сполученими Штатами щодо розробки родовищ корисних копалин. "Це червона лінія номер один, про яку ми повідомляємо всім нашим партнерам", – зазначив він.
За його словами, Київ готовий до глибокої співпраці з американськими партнерами у сфері надрокористування, але виключно за умови, що це не суперечитиме Угоді про асоціацію з Європейським Союзом та не зашкодить євроінтеграційному курсу України. "Ми продовжимо ці консультації і шукатимемо найкраще рішення", – наголосив Шмигаль. "Таким чином, ця угода не може зашкодити нашим європейським прагненням і не може зашкодити нашій угоді про асоціацію з Європейським Союзом", – запевнив він.
Ініціатива щодо укладання угоди зі США з’явилася на тлі вимог американської сторони щодо часткового розподілу майбутніх прибутків України від видобутку стратегічних копалин як своєрідної компенсації за фінансову допомогу, надану з початку повномасштабного вторгнення Росії. Київ натомість прагне рівноправного партнерства, залучення новітніх технологій, створення робочих місць для українців і недопущення залежності від іноземного контролю.
Європейські чиновники вже обережно висловили стурбованість деякими пунктами ще неофіційної угоди, зокрема можливим обмеженням доступу на український ринок та впливом на конкуренцію. Проте Європейська комісія поки що утримується від оцінок до фінального узгодження тексту договору.
Однак сьогодні, 10 квітня, до США вже вирушила українська урядова делегація на чолі з торговим представником України Тарасом Качкою. У її складі – заступниця міністра юстиції Людмила Сугак і заступник міністра енергетики Микола Колісник. Також до переговорного процесу залучено міжнародну юридичну фірму Hogan Lovells, яка консультуватиме українську сторону під час обговорення умов угоди.
Армія Російської Федерації має за мету створити буферну зону на Сумщині та Харківщині. Кремль також прагне до того, щоб отримати сильнішу позицію під час майбутніх переговорів. Про це заявив генерал-лейтенант, військовий експерт ЗСУ Ігор Романенко в Ra...
Кандидати у президенти Польщі посперечалися під час перших передвиборчих дебатів. Причиною палкої перепалки стала Україна, передають Патріоти України. Кандидат у президенти Польщі, якого підтримує партія "Право і Солідарність", Кароль Навроцький заявив...