Атакуючи українську цивільну інфраструктуру ракетами та безпілотниками, Росія намагається розтягнути війну у сподіванні, що Захід втратить волю продовжувати підтримку нашої держави. Інша мета - зменшити здатність України підтримувати воєнні зусилля: брак електроенергії для фабрик, залізниці тощо. Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна" висловив генерал-лейтенант США у відставці Бен Годжес, передають Патріоти України.
За його словами, попри всі прогнози, у росіян ще багато ракет і безпілотників, тому наразі Україна та партнери мають зосередитися на кількох першочергових завданнях.
"Тож ключові завдання: №1 – робити все можливе для захисту населення, №2 – продовжувати вдосконалювати протиповітряну і протиракетну оборону, №3 – йти до джерел, тобто завдавати ударів по місцях, з яких запускаються ці ракети та дрони. Ми не можемо дозволяти Росії безкарно стріляти зі сховків (глибокого тилу. – Ред.). Обмеження Заходу щодо надання зброї більшої дальності, ніж GMLRS, фактично дає Росії такі сховки", – вважає Годжес.
Також він висловив думку, що іранські дрони не є адекватною компенсацією інших видів боєприпасів, зокрема, ракет.
"Їх легше збити, вони не несуть таку боєчастину та корисне навантаження, як крилаті ракети. Але їхня кількість – досі проблема", – наголосив генерал-лейтенант США у відставці.
Нагадаємо: раніше американський Інститут вивчення війни повідомив, що Росія має певні проблеми з виробництвом ракет, і нинішній рівень виснаження її стратегічних ракетних комплексів може обмежувати частоту й масштаби масованих атак по Україні в майбутньому. Однак окупанти зможуть продовжувати масштабну кампанію проти української інфраструктури в найближчій перспективі, загрожуючи цивільному населенню країни.
Водночас, як зазначили експерти, факти свідчать, що РФ не мобілізувала свою військову промисловість для підтримки військових операцій проти України.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...