Європейські країни зацікавлені в тому, щоб українські біженці залишилися у них. Передусім це стосується країн, які найбільш зрілі в питанні міграційної політики. Про це в коментарі РБК-Україна сказав макроекономіст, банкір, доктор економічних наук, експерт у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький, передають Патріоти України.
За його словами, це ті країни, де ще 50 років тому відбувся діалог в суспільстві на тему "мігранти - це добре чи погано", і які зрозуміли, що якщо не залучати іммігрантів, в країні закриється більшість заводів і фабрик.
"В першу чергу мова йде про Скандинавські країни. Ці країни у своїх суспільствах вже ментально подолали упередження щодо вихідців з інших країн і в достатньо рівній мірі залучають сирійців, пакистанців, українців тощо. Наприклад, на заводі Scania у Швеції працюють вихідці з понад 50 країн світу", - сказав він.
На його думку, цього не можна сказати про Угорщину чи Польщу, де досі відчутне негативне ставлення до іноземних працівників, а велика перевага щодо найму іноземців надається тільки українцям.
"Але східні країни ЄС в найбільшій мірі потерпають від нестачі недорогої робочої сили, тому швидкими темпами готують населення до мультикультурного суспільства і лібералізують своє законодавство, щоб полегшити бізнесу винайм іноземців. Тому в українцях будуть зацікавлені як ті, хто залучає мігрантів останні 50 років, так і ті, хто має прискоритись, щоб їхні заводи і фабрики й надалі працювали", - сказав він.
За його словами, це в першу чергу стосується Польщі, Угорщини і Словаччини як нових "промислових центрів" Східної Європи. Вступ Болгарії та Румунії в Шенгенську зону з 1 січня 2025 року також прискорить трудову еміграцію з цих країн, це стимулюватиме місцевих роботодавців шукати робочу силу серед українців.
"Також вважаю, що з припиненням надання Німеччиною грошової підтримки, частина українських біженців переміститься в інші країни з меншими витратами на проживання - в Італію та Іспанію. Та в країни з більш високим рівнем безкоштовного соціального захисту з боку держави - у Швецію, Норвегію", - сказав він.
YouTube заблокував на території України ще два канали, які поширювали співзвучну російській пропаганді інформацію. Вони були пов’язані з особами, проти яких запроваджені санкції, передають Патріоти України з посиланням на ЦПД. "Заблоковано новий канал ...
На початку повномасштабної війнив Україні одним із головних завдань Росії на фронті залишалося встановлення повного контролю над територією Донецької області. Минуло вже понад три роки, однак ворог досі зазнає серйозних втрат — лише там рахунок йде на ...