"Є кілька причин, одна досить банальна": Ексрадник Путіна пояснив, у чому вигода для Європи від "Північного потоку-2"

Президент Інституту економічного аналізу, ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов в програмі "Час Голованова" на каналі "Україна 24" пояснив, чому Європі, і Німеччини зокрема, вигідний газопровід "Північний потік - 2", який Росія будує в обхід української газотранспортної системи, передають Патріоти України.

"Є кілька причин, одна досить банальна - це дешевше. Поставки газу по "Північному потоку - 2" проходять меншу відстань, по дну моря, відповідно, не потрібно платити транзит. І тому газ на вході в Європу виявляється для Німеччини дешевше, ніж якщо він проходить через Україну. Це перше", - сказав аналітик.

Також Ілларіонов зазначив, що в разі функціонування "Північного потоку - 2" у влади країн Європи відпадає необхідність витрачати час на різні переговори.

"Друге. У тому випадку, якщо газ йде через Україну, то пані Меркель чи будь-який інший канцлер Німеччини змушені витрачати час і сили для того, щоб якимось чином мати справу з Путіним, українською владою, це додаткове відволікання уваги. У разі, якщо газ йде через Балтійське море, ніякої такої необхідності не виникає. Тобто можна як і раніше вчергове робити заяви на підтримку територіальної цілісності України, але не витрачати стільки часу, сил і ресурсів на всі ці переговори", - сказав Ілларіонов.

Експерт робить висновок, що підтримка України висловлюється тільки на словах, на ділі ж країнам Європи вигідні поставки газу через "Північний потік - 2".

"Хоча формально не хочеться втрачати обличчя, але всередині себе принаймні Німеччина вважає за краще, щоб газ йшов через "Північний потік - 2". І важливо, що проти цього не заперечують США. За 100 днів нової адміністрації вони не зробили жодного кроку, щоб зупинити будівництво цього газопроводу", - сказав Ілларіонов.

"Ми повинні бути обережнішими сьогодні": Американський дипломат пояснив, чому НАТО зволікає з наданням Україні ПДЧ

понеділок, 17 травень 2021, 0:19

У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє...

"Нє всьо так адназначна!": Чеський президент заявив, що "склади у Врбетіце підірвали свої"

понеділок, 17 травень 2021, 0:00

"Чеському президенту Земану виявилось замало масових протестів - він знов взявся озвучувати тези "ГРУ РФ не винна". Мовляв, збройні склади у Врбетіце підірвали свої ж, щоб "приховати нестачу боєприпасів", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на ...