"Є кілька ризиків": Політолог дав прогноз, чи буде користь від місії МАГАТЕ на ЗАЕС

Найближчими днями має розпочатися робота місії МАГАТЕ на території Запорізької атомної електростанції, яку регулярно піддають величезній загрозі російські окупанти. 29 серпня делегація вже вирушила до України. За даними ЗМІ, місія на ЗАЕС триватиме 4 дні – з 31 серпня по 3 вересня. Те, що вона все ж відбудеться, дуже важливо, однак нетривала присутність експертів на станції навряд чи матиме суттєвий вплив. Про це розказав політолог Олександр Антонюк, передають Патріоти України.

За його словами, наразі максимум, що може дати приїзд делегації МАГАТЕ на ЗАЕС – це стримати російські війська, щоб вони з дурості не підірвати себе з середини АЕС. На все інше, зокрема й на обстріли станції ззовні, місія не має жодного впливу. Залишається лише сподіватися, що їхній авторитет зможе зіграти нам на користь та хоч трохи вгамувати окупантів.

Політолог пояснив, що оптимальним варіантом була б постійна місія МАГАТЕ, яка б здійснювала контроль того, як на території АЕС поводяться російські окупанти. Під час окупації більшого від них вимагати не доводилося б.

Крім того, представники МАГАТЕ могли б забезпечити повернення ЗАЕС під контроль України з мінімальними пошкодженнями вже тоді, коли ЗСУ звільнятимуть Енергодар.

Він зауважив, що, ймовірно, спершу українські війська обходитимуть Енергодар під час деокупації. А далі його, можливо, візьмуть у кільце. Це дасть передумову для створення переговорної групи, де росіянам запропонують зробити "жест доброї волі", аби вони покинули територію станції та місто без шкоди Запорізької АЕС. Як сказав Антонюк, свого часу так було зроблено на ЧАЕС.

росіяни можуть влаштовувати провокації

А зараз на суттєвий позитивний результат сподіватися не доводиться. Політолог підкреслив, що на обстріли території станції російськими військовими МАГАТЕ впливати не може. Ба більше, є кілька ризиків того, що й під час місії окупанти будуть здійснювати провокації – обстрілювати станцію, звинувачуючи у цьому Україну.

Також не виключено, що через тортури та тиск на кілька сотень працівників АЕС, вони спробують створити потрібну картинку і відкрито проситимуть МАГАТЕ посприяти та рекомендувати, щоб росіяни залишалися на АЕС, адже це саме Україна обстрілює станцію, що є дуже небезпечним.

Джерело: 24 канал

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 2 квітня

неділя, 2 квітень 2023, 8:03

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.04.23 складають:

"Несе дуже потужний заряд": Гуменюк розповіла про небезпеку ударів керованими авіаційними бомбами

неділя, 2 квітень 2023, 7:56

Російські загарбники змінили тактику ударів через зменшення запасів ракет. Окупанти вже не можуть завдавати масовані ракетні удари по Україні у такій кількості, як раніше, тож вони часто вони використовують керовані авіаційні бомби. Про це в ефірі "Апо...