Є кілька сценаріїв: У Раді розповіли, як Україна доб'ється багатомільярдних компенсацій від Росії

Україна зараз підраховує збитки, які завдала Росія в процесі війни. Наша країна вимагатиме репарацій, а якщо РФ відмовиться їх платити, то компенсації будуть отримані за рахунок арештованого російського майна.Відповідною інформацією в інтерв'ю "Укрінформу" поділився спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, передають Патріоти України.

Чиновник підкреслив, що Росія зобов'язана заплатити за все зруйноване майно. А Міжнародний кримінальний суд повинен дати оцінку діям російських спецслужб і уряду. Україна співпрацює з судом і прагне довести військові злочини РФ. Верховна Рада вже прийняла всі законодавчі ініціативи з цього приводу.

"Тепер очікуємо активних дій прокурора МКС, пана Хана, а також відповідного рішення суду", — заявив Стефанчук. Що стосується репарацій, то зараз ведеться підрахунок збитків. Після війни Росії пред'являть "загальний чек" з вимогою виплатити зазначену суму. Якщо вона відмовиться, то компенсація буде отримана за рахунок арештованого майна РФ.

"Будемо і надалі вимагати, щоб із цього майна було покрито збитки, завдані Україні Російською Федерацією [...] Якщо буде ухвалено загальне рішення Міжнародного кримінального суду, то нам і не треба буде згоди. Майно просто буде арештовано, реалізовано і з нього будуть покриті всі збитки Україні", — заявив Стефанчук. Депутати Верховної Ради вже склали звернення до інших країн з приводу виплат репарацій Україні за рахунок майна, яке було заарештовано.

У Бахмуті окупанти намагалися сховати танк від українських розвідників, але все пішло не за планом (відео)

п’ятниця, 9 червень 2023, 16:49

Воїни 77-ї окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ ЗС України в Бахмуті на Донеччині знищили танк окупантів. Ворожа техніка намагалася сховатись, проте українські розвідники її виявили. Відео палаючої бронемашини показали в Telegram гру...

Путін на зустрічі з Лукашенком назвав терміни розміщення ядерної зброї в Білорусі

п’ятниця, 9 червень 2023, 15:47

Кремлівський диктатор Володимир Путін відзвітував перед Олександром Лукашенком, коли на території Білорусі почнуть розміщувати ядерну зброю. "Все за планом, все стабільно. Завжди є, про що поговорити", - додав Путін.