Є кілька сценаріїв: У Раді розповіли, як Україна доб'ється багатомільярдних компенсацій від Росії

Україна зараз підраховує збитки, які завдала Росія в процесі війни. Наша країна вимагатиме репарацій, а якщо РФ відмовиться їх платити, то компенсації будуть отримані за рахунок арештованого російського майна.Відповідною інформацією в інтерв'ю "Укрінформу" поділився спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, передають Патріоти України.

Чиновник підкреслив, що Росія зобов'язана заплатити за все зруйноване майно. А Міжнародний кримінальний суд повинен дати оцінку діям російських спецслужб і уряду. Україна співпрацює з судом і прагне довести військові злочини РФ. Верховна Рада вже прийняла всі законодавчі ініціативи з цього приводу.

"Тепер очікуємо активних дій прокурора МКС, пана Хана, а також відповідного рішення суду", — заявив Стефанчук. Що стосується репарацій, то зараз ведеться підрахунок збитків. Після війни Росії пред'являть "загальний чек" з вимогою виплатити зазначену суму. Якщо вона відмовиться, то компенсація буде отримана за рахунок арештованого майна РФ.

"Будемо і надалі вимагати, щоб із цього майна було покрито збитки, завдані Україні Російською Федерацією [...] Якщо буде ухвалено загальне рішення Міжнародного кримінального суду, то нам і не треба буде згоди. Майно просто буде арештовано, реалізовано і з нього будуть покриті всі збитки Україні", — заявив Стефанчук. Депутати Верховної Ради вже склали звернення до інших країн з приводу виплат репарацій Україні за рахунок майна, яке було заарештовано.

Дуже врожайна доба: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 6 лютого

понеділок, 6 лютий 2023, 8:03

Загальні бойові втрати Росії на ранок 6 лютого становлять понад 132 160 осіб. За минулу добу лави "200-х" поповнили ще понад 870 окупантів, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

"Росіяни прискорили підготовку": Результат війни в Україні вирішиться протягом двох місяців, - польський генерал

понеділок, 6 лютий 2023, 7:43

Результат війни в Україні вирішиться протягом двох місяців. Так вважає Вальдемар Скшипчак, колишній командувач польських сухопутних військ, а нині генерал запасу. В інтерв'ю телеканалу Polsat News він сказав, що найближчим часом очікує російського наст...