Айтівець Дмитро, який зараз служить оператором комплексу Patriot у 96-й зенітній ракетній Київській бригаді та захищає небо від повітряних атак РФ, розповів, як проходять бойові чергування та пояснив, чому бійці не можуть вибирати, де збивати ворожі ракети, передають Патріоти України.
"Тільки пішов сигнал тривоги, відповідні служби інформують нас, яка саме загроза виникла: "шахеди", крилаті ракети чи балістика. Ми вмикаємо радар і виявляємо ракетні цілі у своєму секторі, запускаємо пускові установки", - розповів Дмитро в інтерв’ю "Громадському".
При цьому діяти потрібно дуже швидко - за словами Дмитра, між моментом, коли команда Patriot отримала сигнал про повітряну загрозу і коли розрахунок готовий працювати по цілі, проходить не більше 10 секунд. За цей час бійці встигають включити радар, активувати режим пошуку балістики, виявити ціль і знищити її.
Боєць також розповідає, що успіх знищення російської балістики залежить від багатьох речей: "Приміром, якщо вона дуже швидко пролітає наш сектор, або летить на значній висоті, приміром, 60 км, тоді ми її не дістанемо".
Дмитро також зазначає, що наслідки збиття ворожої ракети також можуть бути різними: "Якщо наша ракета влучить безпосередньо в бойову частину російської ракети, ворожа балістика вибухне в повітрі й тоді кількість уламків і небезпека від них будуть незначні. Але якщо бойова частина не уражена, тоді можуть бути значні руйнування на землі, хоч ракета й не досягне бажаної цілі. Чим вище ми збиваємо ракету, тим безпечніші її уламки на землі".
Російська армія вдень середи, 2 квітня, завдала ракетного балістичного удару по місту Кривий Ріг, що у Дніпропетровській області. передають Патріоти України з посиланням на голову Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака. Кількість загиблих у Кривому Розі ...
Росія все ще становить серйозну загрозу для України, Грузії та Молдови, проте геополітично зараз є слабшою, ніж будь-коли за останні століття. Режим Кремля разом із залежною Білоруссю є одним з останніх оплотів деспотизму XIX століття. Про це пише The ...