
Військові, які вперше самовільно залишили місце несення служби мають місяць, щоб повернутись в частину. До 1 січня 2025 року. Про це розповіла радниця директора Державного бюро розслідувань з комунікації Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.
"Якщо ви пішли в СЗЧ як військовослужбовець, то у вас є можливість повернутися у військову частину з кінця листопада до 1 січня нового року, тобто за місяць", - розповіла вона.
За її словами, після того, як військовий повертається на місце служби, командир має 72 години для продовження дії контракту або поновлення вас на службі. Також будуть поновлені грошові, продовольчі і речові виплати, а також пільги і соціальні гарантії.
"Коли військовий повернеться до своєї військової частини, він зобов’язаний повідомити орган досудового розслідування або військову службу правопорядку про те, що військовослужбовець повернувся захищати кордони України. Такий алгоритм дій сьогодні", - розповіла вона.
В Україні оновили законодавство, що дозволяє військовим, які вперше самовільно залишили свої частини, повернутися до служби. У жовтні суди ухвалили близько ста рішень, згідно з якими замість ув’язнення військовим дозволено продовжити виконання обов’язків.
Українські безпілотники перетворили Крим, окупований країною-агресором Росією, на зону бойових дій. Зберігати там видимість нормального життя з кожним днем стає дедалі важче. Про це пише The Economist, розповідаючи, як анексований півострів стає для РФ...
Російський диктатор Володимир Путін припустився серйозної помилки, коли почав залякувати Україну та світ ядерною зброєю. Він укотре продемонстрував свою слабкість. Про це заявив очільник Національного управління ядерної безпеки США Брендон Вільямс, пер...