Є план "Б": Окупанти готуються захопити нові населені пункти, якщо програють Авдіївку, - оглядач

9 грудня військовий оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко зауважив деякі особливості у рішеннях російського командування. Ці особливості можуть свідчити про те, що ЗС РФ готується до наступу на нових відтинках фронту північніше та південніше Авдіївки, передають Патріоти України.

Головна мета подібних дій — до дедлайну показати Кремлю хоча б якусь перемогу. Про деталі бойових дій на Авдіївському напрямку ідеться у Telegram-каналі оглядача.

Коваленко зауважив, що російське командування почало по-різному використовувати підрозділи регулярної армії та Першого армійського корпусу (1 АК), сформованого з населення "ДНР". Військових 1 АК продовжують кидати в піхотні атаки без підтримки техніки на північному та південному флангах навколо Авдіївки. Водночас регулярні війська використовують точково, наприклад, під Степовим. Натомість їх посилено перегруповують, наповнюють новими бойовими одиницями.

Це може свідчити про те, що незабаром можна очікувати третьої хвилі атак на Авдіївку, пояснив оглядач. Описуючи цю хвилю, вжив слово "потужна" і вказав можливі дати — найближчі два тижні, до кінця грудня.

При цьому Коваленко відзначив, що командування ЗС РФ отримало сигнал від Кремля — здобути Авдіївку до двох дедлайнів: перший — до Нового року, другий — до виборів президента у березні 2024 року. Якщо здобутків не буде, то їх покарають: "можуть полетіти голови", — ідеться у дописі. Саме тому там готуються до нової потужної атаки.

Однак російські командири не впевнені, що захоплять Авдіївку, вказав автор. Тому підготували "план Б": вирішили паралельно атакувати на усіх напрямках: Куп'янськ, Лиман, Бахмут, Мар'їнку, Вугледар.

"Замість економії сил, у зв'язку з високими втратами в районі Авдіївки, командування ЗС РФ обрало варіант розосередження та витрати ресурсу скрізь, де вони бачать перспективу, щось урвати". Водночас оглядач зробив ще один висновок. На думку Коваленка, дії командирів ЗС РФ свідчать про те, що вони саме не вірять, що окупують маленьке місто, навіть сконцентрувавши навколо нього 40 тис. осіб живої сили.

"Можливо, це не та тема, яку зараз озвучують публічно...": 170 тисяч снарядів ЄС не врятують Україну від "артилерійського голоду", - аналітик

понеділок, 26 лютий 2024, 9:18

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко засумнівався, що 170 тисяч артилерійських снарядів від ЄС, які напередодні анонсував міністр Кулеба, "врятують" Україну, бо це ресурс на місяць. Тобто, для України це лише проміжний варіант у розв'язанні...

"Якщо коротко": Буданов відповів, чи атакувала Росія Україну балістичними ракетами із Ірану

понеділок, 26 лютий 2024, 8:54

Голова української розвідки Кирило Буданов спростував інформацію, що Росія застосовувала в Україні далекобійні ракети із Ірану. Про це керівник ГУР МО сказав на форумі "Україна. Рік 2024" у неділю, 25 лютого, передають Патріоти України. "Їх немає, їх н...