Є проблеми: У Кабміні зізнались, що заважає Україні збільшити виробництво снарядів

Україна вже досягла прогресу у виготовленні мінометних та артилерійських снарядів. На сьогодні їх виробництво досягло мільйонів одиниць на рік. Однак продовжувати та такому рівні і нарощувати темпи заважає дефіцит вибухових речовин. Про це агенції Reuters розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості, колишній гендиректор АТ "Укроборонпром" Герман Сметанін. Він зауважив, що потенціал українських виробників набагато більший, апе вони змушені підлаштовуватися під постачання, передають Патріоти України.

"Єдина проблема, з якою ми зараз стикаємося, – це порох та вибухові речовини. Скільки вибухівки надходить в Україну, стільки у нас і снарядів", – цитує агенція слова міністра.

За його словами, зараз в країні виготовляються власні артилерійські снаряди, зокрема калібром 155 мм, які використовуються у важкій артилерії, що надійшла на озброєння від союзників по НАТО.

"Однак цього ще недостатньо", – зауважив пан Сметанін. Навіть за наявними темпами в Україні виробництво снарядів ж набагато менше, ніж у Росії.

Пан міністр додав, що одним з головних його завдань (на новій посаді – нагадаємо, що він прийшов до Кабміну з "Укроборонпрому" у вересні поточного року) було налагодження серійного виробництва українських ракет. Проте і в цій сфері виробництва Україна стикається з труднощами через постачання. Які саме проблеми у постачанні для цього виробництва, він не розкрив.

"Путін повинен це врахувати": Сікорський припустив, скільки Україна здатна захищатися без допомоги США

неділя, 23 лютий 2025, 22:59

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...

Малюк заявив, що СБУ знайшла ефективну протидію російським розвідувальним дронам

неділя, 23 лютий 2025, 22:24

Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...