Західну зброю, яка виходить із ладу на війні в Україні, доводиться доправляти на ремонт, звідки її чекають назад протягом місяців. Про це 12 січня пише DW, передають Патріоти України.
Як розповів виданню один з українських артилеристів, військові дуже цінують німецькі самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000, вирізняючи їхню якість і точність. Однак гаубиці використовують на фронті надто інтенсивно, що призводить до частих несправностей. Найпоширенішими проблемами є збої програмного забезпечення та перегрів систем управління і стволів гармат. Іноді може вийти з ладу до двох третин німецьких гаубиць. Навіть ремонт, який українські техніки могли б провести на місці, наприклад, заміна стволів, затримується через відсутність деталей. Строки ремонту зазвичай становлять від двох до шести місяців.
Війна виявила численні недоліки в оборонній промисловості ЄС, ідеться в публікації. Проблема швидкого зношування стволів посилюється недостатньою стандартизацією ЄС. Німецька оборонна компанія Rheinmetall, яка виробляє стволи для PZH 2000, стверджує, що вони роблять усе можливе, щоб підтримати Україну запасними частинами й ремонтом. Там нагадали, що із цією метою компанія створила власне ремонтне підприємство в Україні.
Ремонт військової техніки також уповільнюється через бюрократію. У Німеччині для кожної запасної частини треба одержувати окрему ліцензію на експорт озброєнь. За словами представника оборонної компанії, це може тривати місяці. Він додав, що виробники хочуть побачити створення "військової Шенгенської зони", як нещодавно запропонував канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Зараз докладають зусиль, щоб мінімізувати затримки й бюрократичні перепони. Наприклад, франко-німецька збройова група KNDS, яка виробляє гаубиці, на початку жовтня відкрила дочірнє підприємство й офіс у Києві. Очікують, що це покращить координацію з українською владою і майстернями.
Посадовці Міністерства оборони України впевнені, що створення спільних підприємств і представництв виробників в Україні допоможе прискорити ремонт техніки з ЄС. Інсайдери повідомляють, що потрібне для ремонту гаубиць, танків й іншої важкої техніки обладнання вже почало надходити в Україну з Німеччини і Франції.
У міноборони Німеччини заявили DW, що постійно перебувають у пошуку нових методів виробництва, імовірного співробітництва і здійсненних технічних рішень для пом'якшення проблеми запасних частин. Чиновники кажуть, що уряд Німеччини докладає великих зусиль для забезпечення адекватної підтримки систем озброєння, які їм постачають. Міністерство зазначає, що із цією метою український персонал проходить навчання з технічного обслуговування, а Києву також надають мультимедійну технічну підтримку й технічну документацію.
На щастя у президента країни реальної влади не набагато більше ніж в англійської королеви, А уряд Хорватії залишається прозахідним. На президентських виборах у Хорватії перемагає чинний глава держави Зоран Міланович.повідомляє видання Vijesti у неділю,...
Офіцер 3 механізованого батальйону 115 окремої механізованої бригади на псевдо Фартовий повідомив, що на Лиманському напрямку українські військовослужбовці взяли у полон російських розвідників, які штурмували позиції Сил оборони.Про це він заявив в ете...