Євросоюз не може збільшити виробництво снарядів, оскільки відчуває дефіцит вибухівки для виробництва снарядів, а та, що надходить з-за кордону, менш якісна та може пошкодити обладнання. Про це пише The Economist.
Як зазначає видання, наразі ЄС потребує тонни горючих речовин, щоб досягти виробництва 2 млн снарядів на рік до кінця 2025 року. Крім того, необхідні додаткові заряди для запуску снарядів на десятки кілометрів.
"Проблема в тому, що виробники вибухівки не впевнені, що виробництво можна збільшити, і бояться, що тонкощі галузі перешкодять зростанню, необхідному Україні, щоб залишатися конкурентоспроможною на полі бою", – йдеться у статті.
Також зазначається, що закінчення холодної війни призвело до різкого падіння попиту на зброю та змусило багатьох європейських виробників вибухівки скоротити виробництво або просто закрити його.
"Сиві інженери йдуть на пенсію, і мало хто з молодих людей хоче працювати з вибуховими речовинами для роботи в аспірантурі", – сказав професор Університету Бундесверу в Мюнхен Йоганн Хехерль.
Водночас індійські та японські виробники вибухівки "заповнюють певну прогалину". При цьому деякі експерти стурбовані тим, що вибухівка з-за кордону менш якісна і тому може пошкодити обладнання.
"Наразі компанії вкладають гроші у збільшення потужностей, але один інсайдер галузі зазначає, що будівництво заводу з нуля може тривати від трьох до семи років. Окрім того, перешкоджати збільшенню потужностей можуть і правила безпеки та охорони навколишнього середовища", - пише видання.
Дружина підозрюваного працівника СБУ Артема Шила придбала майна у Дубаї на $4 млн. Про це розповів журналіст-розслідувач проєкту розслідувань Радіо Свобода "Схеми" Кирило Овсяний в етері Еспресо, передають Патріоти України. "Журналісти, за допомогою ве...
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що союзники не обіцяли Україні, що членство в НАТО буде частиною мирної угоди або припинення вогню. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю NV, передають Патріоти України. У нього запитали про перспективи...