Є три вагомі причини: Авторитетний експерт з Варшави розповів, чому Польща допомагатиме Україні і не залишить на поталу Москві

Доктор історії, експерт з питань польської зовнішньої політики Лукаш Адамський вважає, що Польща і Україна - рівні союзники. Він пояснив чим вигідно Польщі повний розвиток України, як демократичної країни, а також зближення з нею. Про це він розповів "Апострофу", зазначають Патріоти України.

За словами Адамського, польському уряду вигідно оточення демократично, економічно і соціально розвинутих країн-сусідів, тому що проблемні сусіди ускладнюють торгівлю і економіку загалом, а також це шкодить безпеці Польщі.

"Виходячи з цих міркувань, в баченні польських еліт Україна повинна виконувати роль такого "доброго сусіда" і союзника в усіх можливих питаннях міжнародної безпеки, економічної інтеграції та можливої майбутньої європейської інтеграції", - пояснив він.

Крім демократичних країн, від "добрих і схожих сусідів" не відмовилися б і авторитарні, як Росія. Також різні політики Польщі вважають, що українці і білоруси мають тісний зв'язок з польською державою в минулому.

"Це і історія приналежності до однієї державності разом з нинішньою Польщею, це і різні зв'язки, іноді родинні, плюс на українських землях є дуже вагома спадщина польської національної культури, що теж важливо, тому що, звичайно, хотілося б щоб наступні покоління поляків мали контакт з цією спадщиною", - уточнив польський експерт.

Третім фактором є російська агресія, зовнішня політика якої спрямована на порушення міжнародного права і основи польської безпеки.

"І коли Росія так себе веде, то Польща змушена все більше зосереджуватися на підтримці України", - додав Адамський.

З вдячністю за допомогу в порятунку власної державності: Північна Македонія повертає Україні оновлені бойові гелікоптери

субота, 1 квітень 2023, 9:44

Північна Македонія офіційно погодила передачу Україні бойових гелікоптерів Ми-24. Відповідне рішення ухвалив уряд країни на засіданні 29 березня. Раніше про передачу цих літальних апаратів говорила голова оборонного відомства Македонії Славянка Петровс...

Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 1 квітня

субота, 1 квітень 2023, 8:22

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.04.23 склали: