"Є загроза, що США знімуть санкції з "Північного потоку-2": Зеленський заявив про ризики для України

Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з американським лідером Джо Байденом може також порушити питання зняття санкцій з "Північного потоку-2". Якщо США на це погодяться, це стане геополітичною перемогою Путіна і програшем Байдена. Про це президент Володимир Зеленський заявив на пресконференції 20 травня, передають Патріоти України.

За словами глави держави, він передав свою позицію через держсекретаря американському президенту. З Україною погодили, які теми, що стосуються українців, можуть зачіпати під час зустрічі Путіна з Байденом.

"Чи є ризик, що порушать питання всупереч домовленостям? Є. Великий ризик, що можуть США скасувати санкції проти "Північного потоку-2". Великий ризик, що Росія може натиснути на США і зняти санкції. Це буде програш США, особистий програш президента Байдена. Я це говорю відкрито і відверто. Це буде серйозна геополітична перемога РФ і новий перерозподіл сил і впливу. Знаю, що різні думки у партнерів, що розділилися навіть думки в Сенаті і Конгресі. Це серйозна гра. На це США можуть піти, якщо розмінюються на щось дуже серйозне", – сказав Зеленський.

Проєкт "Північний потік-2" оцінюється у 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов'язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Однак пізніше терміни перенесли на кінець року.

Російські військові розпалювали багаття грошима українців із розстріляного авто: У мережі оприлюднили відеодоказ

четвер, 9 лютий 2023, 10:50

Окупанти систематично скоюють сотні воєнних злочинів на території України. Загарбники вкотре показали своє "справжнє обличчя" - російські солдати розпалювали багаття українськими гривнями. Гроші окупанти дістали з автомобілів українців, які були попере...

"Вирізали нирку і відправили на фронт": Окупант розповів про "лікування" важкопоранених в "ДНР". Перехоплення

четвер, 9 лютий 2023, 10:30

Росії не вистарчає "гарматного м'яса", яке швидкими темпами закінчується в Україні. Тому солдатів відправляють назад на фронт навіть після важких операцій з видалення органів. Про одну з таких історій розповів російський окупант в телефонній розмові зі...