Україна в переговорах про військову допомогу насамперед орієнтується на критичні потреби армії та засоби, які будуть необхідні в умовне "завтра" для боротьби з окупантами. Проте існує і рівень "символічної" підтримки, наприклад, для демонстрації своєї позиції, передають Патріоти України.
Деталі про це розкрив глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю РБК-Україна. У нього запитали, яка аргументація домінує в західних партнерів, коли вони відмовляються надавати той чи інший вид зброї: технічна (у нас самих не вистачає) чи політико-психологічна (небажання "ескалації", історичні комплекси тощо).
Міністр відповів, що це завжди суміш факторів, і для кожної окремої держави аргументація є різною. "Є гучні історії, які на слуху в людей: танки, літаки, ATACMS", – сказав Кулеба.
Чиновник підкреслив, що Збройні сили України мають конкретні потреби. "Умовно кажучи, якби мені зараз запропонували сто танків або сто гаубиць, я б не вагаючись сказав сто гаубиць зараз, а танки можна завтра – тому що я знаю реальну потребу фронту й розумію, що це зараз набагато критичніше", – пояснив Кулеба.
"Є рівень зброї-символів, а є рівень конкретних потреб фронту сьогодні-завтра-післязавтра. І в нас робота побудована так, що символи – це добре, вони потрібні, але передусім потрібно задовольняти конкретні потреби бійців і командирів на фронті", – продовжив він.
Глава МЗС сказав, що на кожній Ставці верховного головнокомандувача влада обговорює, що необхідно захисникам тут і зараз, а що потрібно завтра.
Керівник зовнішньополітичного відомства розкрив цікаву деталь. У переговорах із ним представники Заходу не говорять про своє побоювання, що деякі види військової допомоги спонукатимуть РФ до ескалації.
"Якщо чесно, у розмовах із нами ніхто з лідерів чи міністрів не використовує цей аргумент про ескалацію... Це для внутрішніх дискусій і для медіа, але у спілкуванні з нами – наша позиція дуже чітка, жорстка, справедлива, і цього всього немає", – розповів Кулеба.
Він зазначив, що у президента Володимира Зеленського дуже пряма позиція щодо цього: не треба виправдовувати свою недієздатність чи небажання щось робити нібито турботою про нас самих. Допомагайте всім, чим можете, ми впораємося. "І це, в принципі, той наратив, який і я як міністр закордонних справ просуваю", – сказав глава МЗС.
Україна має великі поклади титану та рідкісноземельних металів, які використовуються у виробництві акумуляторів, електроніки, медичних імплантів і високоміцних сплавів, що необхідні для виготовлення літаків F-16, F-35 та іншої сучасної техніки. Після у...
Спеціальний посланець президента США Стів Віткофф повідомив, що основними темами переговорів між Україною і Росією повинні стати питання українських територій, статусу Запорізької АЕС та доступу України до важливих водних шляхів, передають Патріоти Укр...