
Під час розмов з американським главою Джорджем Бушем-старшим у 1992 році президент РФ Борис Єльцин назвав Україну "головним дестабілізуючим фактором", передають Патріоти України.
Як йдеться у розсекречених записах Архіву нацбезпеки США, тема відносин РФ з Україною спливає практично у всіх розмовах.
Стверджується, що Єльцин прагнув вирішувати суперечки "мирним шляхом", але тут же складав казки про погрози "націоналістичних груп в парламенті". Першого президента України Леоніда Кравчука Єльцин підтримував, "розуміючи внутрішній тиск", з яким той нібито "стикався" у Верховній Раді з проукраїнськими силами.
В одній з розмов Єльцин заявив, що Україна є "нашим головним дестабілізуючим фактором". Але запевняв Буша, що "югославського випадку в російсько-українських відносинах не буде". Зазначається, що в той же період Україна, Казахстан і Білорусь погодилися передати всю свою ядерну зброю Росії.
Є абсолютно різні варіанти того, як можуть скластися відносини між Україною та Росією після війни. Наразі зарано про це говорити, але треба готуватися до того, що РФ завжди буде нашим "сусідом". Як повідомляє РБК-Україна, про це керівник Офісу президен...
Сили оборони України продовжують системно завдавати ударів по військовій логістиці російських окупантів у тимчасово окупованому Криму. Основними цілями залишаються транспортні маршрути, якими російська армія перекидає бронетехніку, паливо та інші ресур...