ЄСПЛ виніс рішення у справі організатора терактів в Одесі біля будівлі СБУ

Колишній хірург одеської міської клінічної лікарні № 11 Володимир Грубник був засуджений до восьми років позбавлення волі. У 2019-му його передали на окуповану територію в рамках обміну полоненими.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) опублікував рішення у справі Володимира Грубника, обвинуваченого в серії терактів в Одесі, в тому числі організації вибуху біля будівлі регіонального управління СБУ в 2015 році. Про це повідомила прес-служба ЄСПЛ, передають Патріоти України.

В одноголосно прийнятому 17 вересня судовому вердикті зазначається, що в цій справі відсутні порушення прав на свободу та особисту недоторканність. Проте зазначені два порушення - статті 5 Європейської конвенції з прав людини (так як під час затримання не була дотримана встановлена законом процедура), а також у справі позивача зафіксовано порушення презумпції невинуватості.

У той же час зазначено, що національні суди надали достатні підстави для попереднього ув'язнення Грубника з урахуванням того, що він підозрювався у вибуху біля будівлі одеського СБУ. «Однак з тих пір Конституційний суд України постановив визнати неконституційним рішення про звільнення під заставу, на яке посилалися в справі заявника, що в деяких випадках обмежувало здатність національних судів присуджувати належним чином обґрунтовані рішення», - йдеться у висновку суду.

Суд дійшов висновку, що допит Грубника, публічний розголос інформації про вибух в СБУ і затримання за участю співробітників СБУ і експертів з розмінування дали достатню інформацію про причини затримання. Крім того, суд відхилив матеріальні вимоги і відмовив у відшкодуванні збитку, вирішивши, що саме визнання порушень вже є достатньою компенсацією. Також суд зазначив, що українська держава мала право утримувати затриманого під вартою: його підозрювали в причетності до терористичної групи, один з учасників якої вже встиг втекти.
ЄСПЛ встановив, що визнання порушень Конвенції в цій справі вже є достатньою компенсацією. Нагадаємо, колишній хірург одеської міської клінічної лікарні № 11 Володимир Грубник був засуджений до восьми років позбавлення волі. У 2019-му його передали на окуповану територію в рамках обміну полоненими.

"Гонім, як псів": Азербайджан вдарив по ЗС Вірменії із суперзброї (відео)

субота, 24 жовтень 2020, 17:46

Снаряд спочатку проходить повз вірменських позицій, потім робить розворот і б'є. Йдеться про баражуючий боєприпас азербайджанського виробництва, який отримав назву "Iti Qovan". Ці слова недавно були сказані президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим: в ...

З архіву ПУ. Тер носа і ховався за колоною: Тищенка "засікли" в Раді за дивним заняттям (відео)

субота, 24 жовтень 2020, 17:00

Після візиту до "куточка Добкіна" нардеп намагався голосувати із виключеною системою. У Раді помітили Миколу Тищенка, який належить до партії "Слуга народу", за дивними заняттями, передають Патріоти України. Поведінка депутата було, м'яко кажучи, незви...