Євробандерівці потішили: Депутати Європейського парламенту масово пишуть скарги Apple через "російський Крим"

Понад півтора десятка депутатів Європарламенту написали листа керівництву компанії Apple, в якому нагадали, що окупований Крим є частиною України, і закликали коректно вказувати приналежність півострова в додатках Apple Maps та Weather, зазначають Патріоти України.

Головними ініціаторами звернення стали голова групи “Друзі Європейської України” в Європарламенті Петрас Ауштревичус. Кожен депутат надсилає лист індивідуально, щоб у Apple звернули увагу на кількість звернень. Станом на вчора, 6 грудня, в перший день кампанії, це зробили більше 15 євродепутатів.

У листі, текст якого оприлюднив українське представництво, депутати називають рішення Apple показувати окупований Крим частиною Росії для російських користувачів тривожною поступкою впливу російського уряду.

“Стирання територіального суверенітету в умовах геополітичного конфлікту дуже тривожне – міжнародне право повинне цінуватися вище, ніж прибуток. Наше повідомлення є чітким: жодна країна не може стояти вище міжнародного верховенства права, тому викликає тривогу, що такі приватні компанії як Applе готові підривати зазначені закони, щоб підтримувати споживчі відносини з РФ”, – йдеться в листі.

Парламентарії закликали Apple відкоригувати позначення Криму згідно з міжнародним правом і служити взірцем не тільки в розвитку технологій, але і відповідній етичній поведінці.

“Неможливо ігнорувати страждання населення Криму під російською анексією, включаючи випадок Олега Сенцова, кримськотатарського режисера і активіста, який став лауреатом премії Сахарова в 2018 році після 5 років несправедливого ув’язнення. Багато інші кримські політичні в’язні залишаються ув’язненими в Росії за сфабрикованими звинуваченнями “, – йдеться в листі.

Компанія Apple відреагувала на вимоги РФ і для російських користувачів в своїх додатках стала позначати Крим частиною Росії. Реагуючи на міжнародну критику, Apple заявила, що перегляне свою політику щодо позначення “спірних територій” і може внести зміни в майбутньому. У компанії пояснили, що не робили ніяких змін в картах, які відображаються за межами Росії, а зміни в РФ були змушені зробити через закон, який набрав чинності у цій країні.

Нагадаємо, 27 листопада представники компанії Apple під час зустрічі з головою комітету Держдуми РФ з безпеки повідомили про внесення правок в свої додатки, які передбачають позначення анексованого півострова російською територією.

Так, наприклад, Крим і Севастополь стали показуватися в додатку «Погода» як РФ, але це видно тільки росіянам. В Україні міста на півострові не позначаються ні частиною України, ані частиною Росії.

Ця ситуація викликала скандал міжнародного масштабу. Компанію розкритикували Литва і Польща, а в Мінфіні США влаштували перевірку, яка загрожує Apple санкціями через визнання Криму частиною РФ.

У свою чергу в компанії заявили, що уважно вивчать питання про «спірні межи Криму.


Хіти тижня. Шойгу перекидає до кордону з Україною частини з Центрального військового округу (фотофакти)

неділя, 11 квітень 2021, 2:00

Російська дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) оприлюднила докази перекидання до українського кордону частин армії РФ Центрального військового округу, зазначають Патріоти України. Дослідники зазначають: "2 квітня в TikTok з'явилося черго...

Хіти тижня. Путін ходить по лезу ножа: Орєшкін розповів, навіщо Кремль хоче роздмухати конфлікт на сході України

неділя, 11 квітень 2021, 1:00

У президента Росії Володимира Путіна залишається все менше способів підняти рейтинг перед виборами - про це заявив російський політолог Дмитро Орєшкін в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", передають Патріоти України. "Звичайно, в Кремлі ду...