Європа переживає найкривавішу війну, але є ризик ще гіршого конфлікту, - Еconomist

Сьогодні Європа переживає найбільш криваву транскордонну війну з 1945 року. Однак існує ризик ще гіршого збройного конфлікту, що може виникнути між Китаєм та США через острів Тайвань. Про це йдеться в матеріалі видання The Economist, передають Патріоти України.

Там зазначили, що напруга між країнами висока, оскільки американські сили повертаються до нової доктрини, так званої "розподіленої летальності", метою якої є притуплення китайських ракетних атак.

Журналісти стверджують, що наразі немає розуміння, як може початися вторгнення на Тайвань. Китай може використовувати тактику "сірої зони", щоб заблокувати острів, або може завдати превентивних ракетних ударів по американських базах на Гуамі та в Японії, розчистивши шлях для десантного нападу.

Водночас, стверджується, що навряд чи там варто чекати окопів і нападів, як в Україні – військові застосовуватимуть гіперзвукові ракети та протисупутникову зброю, що спричинить незліченні руйнування та спровокує непередбачувану відплату. Крім того, руйнівними були б і економічні наслідки, оскільки Тайвань є основним у світі постачальником передових напівпровідників.

Останнім часом напруженість між Китаєм та США значно зросла. Лідер КНР Сі Цзіньпін наказав Народно-визвольній армії Китаю бути готовою до вторгнення до 2027 року. Зі свого боку президент Джо Байден заявив, що Америка захистить Тайвань у разі нападу.

Журналісти видання констатували, що США і сьогоднішній китайський режим ніколи не дійдуть згоди щодо Тайваню. Але вони поділяють спільний інтерес уникнення Третьої світової війни. У матеріалі зазначили: щоб уникнути збройного конфлікту США мають відкалібрувати свою позицію: запевнити лідера Китаю, що його червоні лінії залишаються недоторканими, а також уникати дій, які провокують Китай.

Москву чекає пекельне літо: Генерал Бундесверу розповів, коли перша партія українських далекобійних ракет, профінансованих Німеччиною, надійде у розпорядження ЗСУ

субота, 12 липень 2025, 18:44

Загальна кількість таких ракет досягне "тризначних показників" уже найближчими місяцями, стверджує Крістіан Фройдінг. Вже до кінця липня ЗСУ отримають на озброєння перші українські ракети великої дальності, виробництво яких профінансувала Німеччина. Пр...

Путін кидає на м'ясо все що може: Кремль довів число окупаційних сил на українських фронтах до нового рекорду - військова розвідка

субота, 12 липень 2025, 18:26

Станом на початок липня країна-агресор Росія залучила до геноцидної війни проти України понад 700 тисяч військоволужбовців. Це новий рекорд. Про це напередодні повідомила LIGA.net з посиланням на дані Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України, передають...