Президент США Джо Байден заявив, що не планує дозволяти Україні використовувати американську далекобійну зброю для ударів углиб РФ, наголосивши на логіці стратегічного використання наданих засобів, інформують Патріоти України з посиланням на "Голос Америки".
Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати продовжують активну координацію з оборонними та безпековими відомствами щодо ситуації в Україні. Він підкреслив, що американські військові не вважають доцільним використання далекобійної зброї для ударів вглиб РФ.
"Ми дозволили Зеленському використовувати американську зброю в наближених прикордонних регіонах Росії. Чи маємо ми його обмежувати? Наприклад, якби Зеленський мав можливість проводити удари по Москві, по Кремлю? Чи мало би це сенс? Ні. Питання в тому, як найкраще використати зброю, яку він має, зброю, яку ми йому надаємо", - зазначив Джо Байден.
Позицію президента США підтвердив і координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. Який у коментарі Укрінформу, заявив, що Байден не дозволяє використовувати американську зброю для ударів углиб Росії, оскільки побоюється ескалації.
"Президент погодився дозволити українцям використовувати американську зброю для ударів через кордон в умовах неминучої загрози. Жодних змін не відбулося. Ми обговорюємо, що потрібно українцям щодня, у тому числі й сьогодні", - зазначив Кірбі.
Щодо того, чи можна українцям вражати військові авіабази, Кірбі заявив, що наразі не повинен робити жодних політичних заяв.
"Ми все ще не дозволяємо використовувати американську зброю у глибині Росії", - сказав у відповідь Кірбі.
Він наголосив, що найперше зобов'язання країн НАТО - допомогти Україні досягти успіху на полі бою, "потім переконатися, що після закінчення війни вони (українці) матимуть потужну оборонно-промислову базу та оборонні можливості".
За його словами, такі країни, як Сполучені Штати, продовжуватимуть підтримувати Україну, "оскільки вони (українці – ред.) матимуть довгий кордон із Росією, а потім, зрештою, працюватимуть над тим, щоб вони стали на шлях до членства в НАТО".
"Але, як і в будь-якій демократії, є речі, які необхідно зробити з погляду управління, політичних реформ, усіх тих речей, над якими ми будемо працювати з Україною, і ми впевнені, що вони досягнуть цього", – наголосив Кірбі.
Нагадаємо, напередодні генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна повинна мати право завдавати ударів по території країни-агресора, оскільки це передбачено її правом на самооборону.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...