Їх використовували у війні в Сирії: В окупованому Криму помітили загони для "бойових" дельфінів

Росія напередодні вторгнення в Україну розмістила у гавані окупованого Севастополя два загони для дельфінів з метою захисту військово-морської бази у Чорному морі. Про це повідомляє Військово-морський інститут США (USNI), який вивчив супутникові знімки того району, цитує The Guardian, передають Патріоти України.

Севастополь вважається найважливішою військово-морською базою Росії у Чорному морі, де розміщені найбільш цінні кораблі. Судна знаходяться поза досяжністю українських ракет, але вразливі для підводних атак і водолазних операцій.

Водночас фахівці звертають увагу, що в 2019 році біля берегів Норвегії спіймали російську білуху. Тоді військові вважали, що РФ використовує тварин у шпигунських цілях.

Дельфіни мають хороші можливості ехолокації, що дозволяє ссавцям виявляти підводні об’єкти, наприклад міни.

У США дельфінів навчають "допомоги співробітникам служби безпеки у виявленні і затриманні несанкціонованих плавців та дайверів, які можуть завдати шкоду людям, суднам чи портовим спорудам ВМФ".

Як пише видання, до рук росіян "бойові" дельфіни потрапили після окупації півострова, до того програмою дресирування займалася Україна. Після захоплення Криму Росія заявляла про "розширення" проекту. Дельфінів росіяни використовували й у війні в Сирії.

"Жахлива наруга над пам'яттю мільйонів людей": Трюдо попросив вибачення в канадців і Зеленського

середа, 27 вересень 2023, 22:01

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо в середу, 27 вересня, перепросив за запрошення ветерана СС Галичина Ярослава Гуньки в парламент. Про це повідомляє CBC, передають Патріоти України. Трюдо назвав інцидент "жахливою помилкою" і заявив, що за неї відпо...

"Бл**, огризаються міцно, с*ки": Окупант розповів брату про гідну відсіч української армії під час бою (аудіо)

середа, 27 вересень 2023, 20:30

Розвідка перехопила чергову розмову окупантів, де загарбник скаржиться братові на те, що війна для нього триватиме ще довго, тому що ЗСУ завдають гідних ударів у відповідь на фронті. Аудіозапис розмови опублікувала пресслужба ГУР, передають Патріоти Ук...