Минулого тижня російські окупаційні війська розгорнули активну наступальну діяльність у Луганській області з метою №1 - виходу на адміністративні межі області, метою №2 - вийти на лівий берег річки Оскіл. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив, що насправді в цих планах окупантів не було нічого несподіваного, передають Патріоти України.
"Після того як окупантів вигнали їх Харківської області, вони вибрали для закріплення лінію Р66, а точніше Кремінна-Сватове-Троїцьке. При цьому, відразу ж стали концентрувати сили і засоби для контрнаступу. Почати контрнаступ командування РОВ планували на 24 лютого 2023, але він у них тоді захлинувся так і не розпочавшись. Безліч факторів зіграли на шкоду і активізацію однієї з найбільш боєздатних і укомплектованих угруповань відклали на потім. І цим потім став липень", - написав він.
За його словами, активізація в липні стала не спланованою, а до цього окупантів спонукала інтенсифікація наступальної діяльності українських захисників з середини травня в районі Бахмута, а так само з початку червня в Запорізькій і частково Донецькій областях.
"Тобто, план з виконання мети №1 і цілі №2 став обумовлений необхідністю виконання мети №3 - відволікання командування СОУ і розосередження ресурсу для посилення іншої ділянки фронту. Тобто, початковим завданням всього наступу РОВ по Лиман-Куп'янській осі є імітація. Вони імітують епічний наступ, розуміння мінімальний шанс на успіх, тільки з однією метою - відволікання уваги і ресурсу від Запорізької та Донецької областей, за допомогою чого тиск там, за задумом командування РОВ має знизиться. Але їх "геніальному" плані є один нюанс", - зазначив експерт.
Після того як окупанти перегрупувалися і закріпилися по лінії Р66, ЗСУ так само не втрачали часу і облаштовували оборону вже на своїх позиціях. По суті, вони зараз змушені наступати по такій смузі забезпечення як і українські захисники в Запорізькій області, але при цьому з відкритих позицій на закриті.
"Ще один дуже важливий момент - ресурс. У нашому просторі постійно звучать цифри 100 тис вояків і 900 танків. Що таке 100 тис о. с.? Це 125 БТГР. Який фронт наступу по Лимансько-Куп'янській осі? 172 км. Який функціонал в наступі у БТГр? У січні-лютому 2023 року в напрямку Вугледара наступало 3-4 БТГр по 1 км фронту. Результат? РОВ втрати базовий функціонал БТГр в настанні ще в 2022 році. Тобто... Тобто, в наступі, навіть 4 БТГр на 1 км фронту це не гарантія успішного наступу для РОВ. Отже, 125 БТГр і 172 км. Далі. Що таке 900 танків? А точніше, скільки, згідно штатної комплектації танків повинно бути в складі 125 БТГр? 1375. Тобто, нестача 475 ОБТ, що підриває функціонал БТГр", - написав Коваленко.
Він стверджує, що вся ця маса не знаходиться одночасно в першій лінії. "Вони розміщені по ешелонах і, відповідно, не застосовуються одночасно. Тобто, ресурсу для прориву оборони СОУ по осі ще менше, ніж необхідно. І це все, сухі цифри, які підтверджуються на практиці. Не минуло й тижня активних дій у наступі РОВ, як їхній наступ впав у стагнацію, а подекуди навіть відкотився, через відсутність ресурсу утримувати зайняті раніше позиції", - додав аналітик.
На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...
Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...