Інакше F-16 малоефективні: Військовий експерт пояснив, що потрібно Україні для вдалого використання американських літаків

Вже багато було сказано про F-16, про необхідність цих літаків, але це далеко не все, заявляє військовий експерт Олександр Коваленко в статті NV "Фаза раціоналізму й витримки. Якою буде війна у наступному році", передають Патріоти України.

"Окрім F-16 потрібна номенклатура ракетного озброєння до цих літаків, щоб вона була повна, а не обмежена, — вважає Коваленко. — Це підтримка дальнього радіолокаційного спостереження авіації розвідувальної авіації типу AWACS, саме цих літаків. А не просто передали F-16, дали ракети АІМ-9 і воюйте, як хочете. Ні, АІМ-9, також потрібні AIM-120, AGM-158, AIM-119".

При чому експерт пояснює, що як мова йде про АІМ-9, то ці ракети, в залежності від модифікації, є малого та середнього радіусу дії. АІМ-120 — це великого радіусу дії 100+ км.

"Тобто, щоб можна було знищувати ворожу авіацію на великих відстанях ще до того, як вона підлітає до локації, де може, наприклад, скинути КАБи [так звані „керовані авіабомби“], — пояснює Коваленко. — Якщо говорити про AGM-158 — це крилата ракета, яка б допомагала знищувати сухопутні об'єкти. Щоб було зрозуміліше: це ракета, по своєму функціоналу схожа зі Storm Shadow та SCALP EG. АІМ-119 — це протикорабельна ракета, яку можна застосовувати в Чорному морі по російській Чорноморській флотилії, по її кораблям".

Якщо Україна матиме все це в такому обсязі, то F-16 буде достатньо серйозною, багатофункціональною загрозою для росіян, підкреслює експерт.

"Бо вся ця зброя буде працювати ефективно, якщо буде відповідна підтримка розвідувальних літаків AWACS, — продовжує він. — Нам доводиться воювати, не маючи контролю над повітряним простором. В той час, як у росіян є домінування в повітрі. Але хто у цьому винен? Україна чи міжнародні партнери, які тільки в наступному році передадуть перші літаки українському війську?".

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

"Янки, go home": Ключовий союзник Заходу проти ісламських терористів та російських найманців в Центральній Африці розриває військову співпрацю з США

неділя, 21 квітень 2024, 1:45

Чад - ключовий союзник Заходу в боротьбі з джихадистами і російським впливом в Африці, закликав США вивести свої війська з військової бази в країні. Цей крок було зроблено за місяць після того, як Нігер - ще один ключовий союзник Заходу в регіоні - при...