Вже багато було сказано про F-16, про необхідність цих літаків, але це далеко не все, заявляє військовий експерт Олександр Коваленко в статті NV "Фаза раціоналізму й витримки. Якою буде війна у наступному році", передають Патріоти України.
"Окрім F-16 потрібна номенклатура ракетного озброєння до цих літаків, щоб вона була повна, а не обмежена, — вважає Коваленко. — Це підтримка дальнього радіолокаційного спостереження авіації розвідувальної авіації типу AWACS, саме цих літаків. А не просто передали F-16, дали ракети АІМ-9 і воюйте, як хочете. Ні, АІМ-9, також потрібні AIM-120, AGM-158, AIM-119".
При чому експерт пояснює, що як мова йде про АІМ-9, то ці ракети, в залежності від модифікації, є малого та середнього радіусу дії. АІМ-120 — це великого радіусу дії 100+ км.
"Тобто, щоб можна було знищувати ворожу авіацію на великих відстанях ще до того, як вона підлітає до локації, де може, наприклад, скинути КАБи [так звані „керовані авіабомби“], — пояснює Коваленко. — Якщо говорити про AGM-158 — це крилата ракета, яка б допомагала знищувати сухопутні об'єкти. Щоб було зрозуміліше: це ракета, по своєму функціоналу схожа зі Storm Shadow та SCALP EG. АІМ-119 — це протикорабельна ракета, яку можна застосовувати в Чорному морі по російській Чорноморській флотилії, по її кораблям".
Якщо Україна матиме все це в такому обсязі, то F-16 буде достатньо серйозною, багатофункціональною загрозою для росіян, підкреслює експерт.
"Бо вся ця зброя буде працювати ефективно, якщо буде відповідна підтримка розвідувальних літаків AWACS, — продовжує він. — Нам доводиться воювати, не маючи контролю над повітряним простором. В той час, як у росіян є домінування в повітрі. Але хто у цьому винен? Україна чи міжнародні партнери, які тільки в наступному році передадуть перші літаки українському війську?".
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...