"Інформаційний шум": Експерт пояснив, що стоїть за закликами до повної мобілізації в РФ і в чому реальна небезпека

Керівництво країни-агресора Росії не має наміру найближчим часом оголошувати масштабну мобілізацію. Від ухвалення такого рішення кремлівського диктатора Володимира Путіна зупиняють президентські вибори, заплановані на березень 2024 року. Водночас російські пропагандисти також почали займати більш обережну позицію щодо мобілізації. Про це в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA розповів військовий експерт Владислав Селезньов, передають Патріоти України.

Він нагадав, що у вересні 2022 року, коли Путін оголосив "часткову" мобілізацію, понад мільйон громадян РФ виступили проти цього рішення, залишивши територію Росії. Незважаючи на те, що частина цих росіян повернулася назад, підтримка дій Путіна особисто і російського уряду знизилася.

Селезньов прогнозує, що протягом п'яти місяців, що залишилися до виборів президента Путіна, у Кремлі уникатимуть таких різких рухів, спрямованих на ослаблення російського суспільства.

"Ми бачимо, як зміщуються акценти в риториці офіційних спікерів Кремля, як вони намагаються зняти з порядку денного війну в Україні, наголошують на певному розвитку, на тому, що нібито Росія має авторитет у світі, що її бояться тощо", – сказав експерт .

У той самий час прихована мобілізація у Росії частково дозволяє компенсувати втрати окупаційної армії. Селезньов підкреслив, що за останні два місяці кількість російських військовослужбовців, які беруть участь у війні проти України, зросла на 40 тисяч. Також додалося кілька сотень одиниць бронетехніки, у тому числі танків, артилерійського озброєння, незважаючи на те, що українська артилерія системно та методично знищує російську військову техніку. Це свідчить про те, що можливості російської економіки, зокрема військової промисловості, дозволяють не тільки компенсувати втрати, а й нарощувати ресурси.

Також військовий експерт нагадав, що Іран і КНДР передають Росії боєприпаси, тому країна-агресора не має критичної ситуації з боєприпасами, з озброєнням і технікою, як вважалося раніше.

"Хоча заради справедливості треба зазначити, що нещодавно створені 18-та та 25-та армії не укомплектовані на 100% технікою. Наприклад, 25-та армія лише на 50% укомплектована технікою та на 80% особовим складом. За нормативними документами ця армія не боєготова. Проте російські генерали не дуже зважають на це, і підрозділи цієї армії вже ведуть активні бойові дії на Куп'янсько-Лиманському напрямку. Так само як і підрозділи 18-ї армії, яка створена на фондах 22-го армійського корпусу, що дислокується в окупованому Криму. Так само вони задіяні на півдні Херсонщини", – пояснив Селезньов.

"Будуть найжорстокіші бої": Експерт назвав напрямки у Донецькій області, де РФ може активізуватись влітку

субота, 25 травень 2024, 8:22

Росія не залишила ідеї вийти на кордони Донецької та Луганської областей. Тому на сході влітку одночасно можуть йти жорстокі бої на двох чи навіть трьох напрямках. Таку думку в коментарі для матеріала РБК-Україна висловив військово-політичний оглядач г...

Крим перетворили на "прохідний двір": Експерт розповів, коли чекати на руйнівні удари по Кримському мосту

субота, 25 травень 2024, 8:05

Влітку Кримський міст отримає критичні ушкодження. Для цього потрібні відповідні умови, і зараз вони формуються. Про це у коментарі "РБК-Україна" сказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко. "Над півостровом Крим ...