
В Ормузькій протоці зазнав атаки танкер, який перевозив нафту з Катару. Судно було пошкоджене внаслідок удару невстановленим снарядом, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg.
За інформацією Центру морських торговельних операцій Великої Британії, снаряд влучив у капітанський місток. Екіпаж не постраждав, забруднення довкілля вдалося уникнути.
Після інциденту Об'єднаний морський інформаційний центр (JMIC), який координує взаємодію між військово-морськими силами та торговельним флотом, підвищив рівень загрози для судноплавства в регіоні до "суттєвого".
Це вже другий напад на торговельне судно за поточний тиждень. Інцидент стався на тлі поступового відновлення судноплавства в Ормузькій протоці після тимчасової мирної домовленості між США та Іраном. До цього кораблі проходили через протоку як іранським маршрутом, так і через води Оману, рекомендовані західними військово-морськими силами.
Напередодні удару зазнав контейнеровоз Ever Lovely. Після цього США заявили про удари у відповідь по Ірану, назвавши атаку на комерційне судно невиправданою агресією. Тегеран, своєю чергою, повідомив про атаки на американські об'єкти в регіоні.
У JMIC також повідомили, що оманський судноплавний маршрут розширили, аби забезпечити одночасний рух суден в обох напрямках. Водночас іранська влада вкотре наголосила, що вихід за межі визначеного транзитного коридору заборонений.
У той час, як російське ППО покладається на зенітно-ракетні комплекси, які не здатні захистити москву, у ЗСУ на озброєнні з'являються нові комплекси. Можливо, вони використовуються на передовій вже три роки, знищили сотні цілей, але вперше про них стал...
Через атаки України окупований Крим масово залишають російські туристи та мешканці окупованого півострова, а також військові РФ та співробітники служб безпеки та представники окупаційної влади, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту...