Його підпис нічого не вартий? У Філарета постанову про саморозпуск УПЦ КП назвали документом, що не має юридичної сили

​У прес-службі почесного патріарха заявили, що самі збори 15 грудня не можуть вважатися помісним собором в зв'язку з тим, що не були дотримана процедура його скликання.

Почесний патріарх Філарет і його прихильники відмовилися визнавати рішення про саморозпуск УПЦ КП, а збори УПЦ КП 15 грудня 2018 року, на якому воно було прийнято, - помісним собором. Про це йдеться в "роз'ясненнях прес-служби Київської патріархії", передають Патріоти України.

"Збори, які були 15 грудня 2018 у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Теплої Софії), не є помісним собором Української православної церкви Київського патріархату, а є ситуативними зборами делегатів УПЦ КП перед Об'єднуючим собором, які на вимогу для участі в Об'єднавчому соборі з боку представників Вселенського патріархату прийняли формальний, ситуативний документ, що не має юридичної сили, а був необхідний для участі в Об'єднавчому соборі українського православ'я", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі Філарета заявили, що збори 15 грудня не можуть вважатися помісним собором в зв'язку з тим, що не були дотримана процедура його скликання, передбачена статутом УПЦ КП. Зокрема, патріарх не приймав рішення про його скликання, синод не затверджував процедуру вибору делегатів, на зборах не велися протоколи засідання.

"Підтвердженням формальності і ситуативності даного зібрання є недотримання норм статуту УПЦ КП, тому збори в Теплій Софії не можуть називатися помісним собором і мати силу", - йдеться в повідомленні.
Також в прес-службі Філарета прокоментували відео, на якому патріарх особисто ставить підпис під рішенням про саморозпуск УПЦ КП. "Опубліковане відео, яке фіксує момент підписання "Постанови", чітко і ясно показує квапливість, поспіх, відсутність будь-яких робочих органів зборів та підтверджує факт формального прийняття рішення про ліквідацію УПЦ КП", - йдеться в повідомленні.
Також в прес-службі зазначили, що, за даними Єдиного державного реєстру прав юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 5 червня 2019 року Київська Патріархія УПЦ Київського Патріархату не перебуває у стані ліквідації і має повноцінне право використовувати свої юридичні документи.

Заарештовану в Хорватії яхту Медведчука продадуть: Що планують зробити із грошима

п’ятниця, 2 грудень 2022, 20:00

За даними видання The Guardian, суд Хорватії передав 92,5-метрову яхту Royal Romance українському агентству з розшуку та менеджменту активів. Агенти АРМА прилетіли до Хорватії і оглянули заарештовану яхту, що належить членам сім'ї народного депутата та...

Один з храмів Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ - Євстратій Зоря

п’ятниця, 2 грудень 2022, 19:52

Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру зареєстровано як монастир у складі ПЦУ, інформують Патріоти України. Як повідомив у Facebook речник Православної церкви України Євстратій Зоря, відповідні дані внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (450812...