Його підпис нічого не вартий? У Філарета постанову про саморозпуск УПЦ КП назвали документом, що не має юридичної сили

​У прес-службі почесного патріарха заявили, що самі збори 15 грудня не можуть вважатися помісним собором в зв'язку з тим, що не були дотримана процедура його скликання.

Почесний патріарх Філарет і його прихильники відмовилися визнавати рішення про саморозпуск УПЦ КП, а збори УПЦ КП 15 грудня 2018 року, на якому воно було прийнято, - помісним собором. Про це йдеться в "роз'ясненнях прес-служби Київської патріархії", передають Патріоти України.

"Збори, які були 15 грудня 2018 у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Теплої Софії), не є помісним собором Української православної церкви Київського патріархату, а є ситуативними зборами делегатів УПЦ КП перед Об'єднуючим собором, які на вимогу для участі в Об'єднавчому соборі з боку представників Вселенського патріархату прийняли формальний, ситуативний документ, що не має юридичної сили, а був необхідний для участі в Об'єднавчому соборі українського православ'я", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі Філарета заявили, що збори 15 грудня не можуть вважатися помісним собором в зв'язку з тим, що не були дотримана процедура його скликання, передбачена статутом УПЦ КП. Зокрема, патріарх не приймав рішення про його скликання, синод не затверджував процедуру вибору делегатів, на зборах не велися протоколи засідання.

"Підтвердженням формальності і ситуативності даного зібрання є недотримання норм статуту УПЦ КП, тому збори в Теплій Софії не можуть називатися помісним собором і мати силу", - йдеться в повідомленні.
Також в прес-службі Філарета прокоментували відео, на якому патріарх особисто ставить підпис під рішенням про саморозпуск УПЦ КП. "Опубліковане відео, яке фіксує момент підписання "Постанови", чітко і ясно показує квапливість, поспіх, відсутність будь-яких робочих органів зборів та підтверджує факт формального прийняття рішення про ліквідацію УПЦ КП", - йдеться в повідомленні.
Також в прес-службі зазначили, що, за даними Єдиного державного реєстру прав юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 5 червня 2019 року Київська Патріархія УПЦ Київського Патріархату не перебуває у стані ліквідації і має повноцінне право використовувати свої юридичні документи.

Російським військовим не вдалося виконати наказ Путіна - ГУР Міноборони

субота, 1 квітень 2023, 16:29

Російська армія не змогла виконати завдання диктатора Володимира Путіна під час так званого "великого наступу". Путін хотів, щоб його війська вийшли на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Про це заявив представник Головного управл...

Чи не занадто розкішно для ченця?: Митрополит Павло прощався з Лаврою у шарфі Louis Vuitton за 16 тис. грн (фото)

субота, 1 квітень 2023, 15:15

Подібний шарф на сайті бренду коштує 395€ (приблизно 16 тис. грн). Але в мережі його можна знайти і за 700$ (приблизно 27 тис. грн). . Крім того, розмовляв Павло по останній моделі iPhоnе, вартістю від 40 тис. грн. Спосіб життя Павла зовсім не відповід...