Коли пандемія коронавірусу ще тільки починалася, тодішній президент США Дональд Трамп озвучував можливість доправлення інфікованих американських громадян за кордоном на військово-морську базу Гуантанамо на Кубі, де утримують підозрюваних у тероризмі. Про це йдеться у книжці розслідувань журналістів The Washington Post Ясмін Абуталеб і Даміана Палетти "Жахливий сценарій: реакція адміністрації Трампа на пандемію, яка змінила історію", повідомляє видання, передають Патріоти України.
Зазначено, що книжка базується на інтерв'ю з більше ніж 180 людьми, зокрема з високопоставленими співробітниками Білого дому й урядовцями зі сфери охорони здоров'я. За інформацією джерел, у перші дні пандемії коронавірусу в лютому 2020 року, коли офіційні особи Білого дому обговорювали, чи потрібно привозити інфікованих американців додому для лікування, президент Трамп запропонував власний план того, куди їх доправити, прагнучи скоротити кількість хворих на території США.
"Хіба у нас немає власного острова? А як щодо Гуантанамо?" – запитав президент у присутніх у ситуаційній кімнаті Білого дому. Він також підкреслив, що США "імпортують товари і не збираються імпортувати вірус". За даними журналістів, помічники Трампа були приголомшені, і коли Трамп удруге запропонував доправляти американських туристів на карантин на базу в Гуантанамо, домоглися того, щоб цю ідею було відкинуто.
У Міністерстві закордонних справ України не бачать причин говорити про "роз’єднання" України й Молдови у процесі вступу до ЄС після останніх заяв президентки Єврокомісії. Такий коментар в МЗС надали журналістам, передають Патріоти України. В МЗС зазнач...
За спостереженнями доктора історичних наук та професора Українського католицького університету Ярослава Грицака, президент РФ Володимир Путін став параноїдальним. Та чи означає це, що росіяни цим скористаються і зможуть влаштувати революцію? Більше про...