Існує вісім основних сценаріїв російської агресії проти України - військовий експерт

До кожного сценарію були напрацьовані ймовірність і ступінь загрози.

Сергій Згурець. Фото: Укрінформ.

Для Генштабу та Міноборони на базі штучного інтелекту було розроблено 8 сценаріїв військової агресії Росії проти України, які можливі у найближчі 10 років. Про це повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express та член правління Українського інституту дослідження безпеки Сергій Згурець, під час круглого столу «Ключові воєнні виклики Україні та можливості реагування держави», передають Патріоти України.

«В 4 сценаріях безпосередньо ключове значення відіграють Збройні сили України, і 4 сценарії, де ключова роль відноситься до складових сектору безпеки і оборони, в яких Збройні сили відіграють допоміжну роль. Ці сценарії були сформовані за принципом, коли вони можуть бути реалізовані окремо, або коли один сценарій провокує розвиток іншої, більш складної ситуації», - сказав Згурець.

Він також зазначив, що до кожного сценарію були напрацьовані ймовірність і ступінь загрози. Перший – це збройний конфлікт в середині держави, який підтриманий зовні. Інспірування конфлікту здійснюється за допомогою закордонних структур і скеровано на дестабілізацію в країні.

Другий сценарій, який вважається ймовірним і найбільш небезпечним – це повномасштабне застосування військової сили Російською Федерацією. Цей сценарій передбачає знищення військової і економічної потужності нашої країни, при чому ці заходи будуть здійснюватись у достатньо короткий проміжок часу.

Третій сценарій, який є небезпечним, але менш імовірним – втягування України в конфлікт між іншими державами, яка є суміжною державою. Або виникнення глобальної війни між РФ та Заходом.

Четвертий сценарій є імовірним, середнього рівня небезпечності. Це прикордонний конфлікт, в який втягуються прикордонні країни і він може бути скерований на окремих напрямках. Небезпека такого конфлікту полягає у тому, що він може бути першим етапом переходу до широкомасштабного вторгнення. Про інші 4 сценарії Сергій Згурець не розповів.

Дайте скрепам корвалолу: Конгрес схвалив $300 мільйонів допомоги для Збройних сил України

середа, 8 грудень 2021, 8:56

Американські законодавці включили до оборонного бюджету на 2022 рік 300 мільйонів доларів військової допомоги для Збройних сил України. Тоді як Білий дім казав про 250 мільйонів доларів. Про це повідомляє Reuters, зазначають Патріоти України. При цьому...

Під гучний регіт у залі: Депутат Львівської облради забув назву своєї партії під час виступу (відео)

середа, 8 грудень 2021, 8:22

Депутат Львівської обласної ради Михайло Байтала під час свого виступу у сесійній залі забув, яку партію представляє. Перед виступом, він сказав, що є представником політичної сили "Самопоміч", зазначають Патріоти України. Насправді ж, Байтала є депута...