Існує вісім основних сценаріїв російської агресії проти України - військовий експерт

До кожного сценарію були напрацьовані ймовірність і ступінь загрози.

Сергій Згурець. Фото: Укрінформ.

Для Генштабу та Міноборони на базі штучного інтелекту було розроблено 8 сценаріїв військової агресії Росії проти України, які можливі у найближчі 10 років. Про це повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express та член правління Українського інституту дослідження безпеки Сергій Згурець, під час круглого столу «Ключові воєнні виклики Україні та можливості реагування держави», передають Патріоти України.

«В 4 сценаріях безпосередньо ключове значення відіграють Збройні сили України, і 4 сценарії, де ключова роль відноситься до складових сектору безпеки і оборони, в яких Збройні сили відіграють допоміжну роль. Ці сценарії були сформовані за принципом, коли вони можуть бути реалізовані окремо, або коли один сценарій провокує розвиток іншої, більш складної ситуації», - сказав Згурець.

Він також зазначив, що до кожного сценарію були напрацьовані ймовірність і ступінь загрози. Перший – це збройний конфлікт в середині держави, який підтриманий зовні. Інспірування конфлікту здійснюється за допомогою закордонних структур і скеровано на дестабілізацію в країні.

Другий сценарій, який вважається ймовірним і найбільш небезпечним – це повномасштабне застосування військової сили Російською Федерацією. Цей сценарій передбачає знищення військової і економічної потужності нашої країни, при чому ці заходи будуть здійснюватись у достатньо короткий проміжок часу.

Третій сценарій, який є небезпечним, але менш імовірним – втягування України в конфлікт між іншими державами, яка є суміжною державою. Або виникнення глобальної війни між РФ та Заходом.

Четвертий сценарій є імовірним, середнього рівня небезпечності. Це прикордонний конфлікт, в який втягуються прикордонні країни і він може бути скерований на окремих напрямках. Небезпека такого конфлікту полягає у тому, що він може бути першим етапом переходу до широкомасштабного вторгнення. Про інші 4 сценарії Сергій Згурець не розповів.

Дякувати Джонсону: Британія поставить Україні далекобійну артилерію і протикорабельні ракети

четвер, 19 травень 2022, 18:30

Британія поставить Україні артилерію великої дальності, протикорабельні ракети і безпілотники. Про це йдеться на урядовому сайті, передають Патріоти України. Там зазначається, що президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем'є...

Не захотів праюцювати під прарпором РФ: В окупованому Енергодарі викрали начальника пожежно-рятувального загону

четвер, 19 травень 2022, 18:13

В окупованому Енергодарі росіяни викрали начальника пожежно-рятувального загону. Про це повідомляє міський голова Енергодара Дмитро Орлов у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України. За його словами, у місті продовжуються викрадення працівник...