Військовий експерт Владислав Селезньов вказав на тривожний нюанс із допомогою Заходу для України, наголосивши, що нинішня війна - це війна ресурсів. Він наголосив, що у жодному разі не можна допустити навіть створення передумов до того, щоб кремлівський диктатор Володимир Путін переміг у війні проти України. Про це експерт розповів в ексклюзивному інтерв'ю OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Селезньов вказав, що існує інформаційна парадигма про те, що повномасштабна війна триває понад 20 місяців, але вона почалася в лютому 2014 року, і скоро буде рівно десять років з моменту появи "зелених чоловічків" у Криму і початку заходів з анексії півострова.
"Десять років бойових дій різного ступеня інтенсивності. Але тенденції такі, що жодне перемир'я – а їх було кілька десятків – російською стороною не дотримувалося. Така собі війна на виснаження, покликана створити умови для паніки, для втоми в українському суспільстві, створити умови та передумови, щоб наші західні партнери просто фізично втомилися від усіх цих процесів", – пояснив експерт.
Він додав, що останнім часом в інфопросторі з’являються чутки про те, що, можливо, країнам колективного Заходу було б набагато простіше, якби Київ упав за три дні, а вся територія України була б окупована російською армією за три тижні.
"У такому разі, безумовно, якийсь час наші західні партнери озвучували б своє обурення та глибоке занепокоєння, а потім повернулися до звичного бізнес-процесу, торгували б із РФ і закуповували у неї порівняно недорогі енергоресурси. Але опір української армії за підтримки українського народу зламав усі ці схеми. Наші західні партнери досить активно включилися в підтримку дій ЗСУ у протистоянні путінської агресії, і це відбувалося досить довго, понад півтора року", – уточнив Селезньов.
За його словами, зараз спостерігаються тривожні тенденції. Є певні турбулентні процеси, пов'язані з обмеженням постачання військово-технічної допомоги для потреб української армії в уряді США, точаться жорсткі дискусії між республіканцями та демократами. Є певне уповільнення підтримки країнами Євросоюзу.
Безперечно, як наголосив військовий експерт, це досить тривожний сигнал, адже нинішня війна – це війна ресурсів. Переможцем на полі бою є та сторона, яка в потрібному місці в потрібний час має у своєму розпорядженні достатню кількість тих самих ресурсів.
"Тому тривога Расмуссена (ексглава НАТО. – Ред.) цілком обґрунтована. У жодному разі не можна допустити навіть створення передумов до того, щоб Путін переміг у війні проти України. Історія розвивається за спіраллю. Всі ми добре знаємо про події, які відбувалися в першій половині минулого століття, пов'язані з приходом до влади Гітлера і розв'язання ним за неучастю багатьох країн Європи Другої світової війни", – сказав він.
У зв’язку з цим Селезньов каже, що не можна виключати повторення цієї історії у 21 столітті за умови, що Росія виступатиме в ролі агресора та країни, яка розв'яже Третю світову.
Водночас ми бачимо системні заяви про те, що наші західні партнери підтримуватимуть Україну в її протистоянні з путінською Росією, але механізму дій наших західних партнерів, спрямованих на наповнення практичним змістом цих заяв, ми не бачимо.
Нині очевидно, що Україні потрібна зброя, боєприпаси, техніка, обладнання та інші елементи, які створюватимуть щонайменше паритет на полі бою. При цьому, Україна не вимагає, щоб солдати з країн Європи стояли на лінії бойового зіткнення пліч-о-пліч з нашими воїнами, але нам потрібне все необхідне. А це потребує досить серйозної напруги країн Західної Європи, оскільки упродовж 30 років від дня закінчення холодної війни Європа роззброювалася. Безумовно, це сприяло розвитку економік цих країн, але не сприяло посиленню їх бойових можливостей і бойового потенціалу.
Експерт також наголосив, що непокаране зло множиться. Непокарання путінської агресії щодо суверенної Грузії, потім суверенної України призвело до того, що турбулентні процеси відбуваються у різних куточках світу.
"Є осередок протистояння Близькому Сході, є передумови загострення ситуації на Корейському півострові. Ми чуємо алармістські заяви уряду Венесуели, який має серйозні територіальні претензії до сусідньої Гаяни. Тобто проблем виникає дедалі більше. Світопорядок, встановлений за підсумками Другої світової війни, фактично зруйновано. Ці турбулентні процеси продовжуватимуться доти, доки цивілізованими країнами цієї планети не буде ухвалено консолідоване рішення щодо заспокоєння будь-яких агресивних планів диктаторських режимів, які прагнуть кардинально змінити наявний світопорядок", – резюмував він.
У військового Північної Кореї, вбитого в Курській області росії, знайшли інструкції щодо захоплення українських військових у полон. Той також носив із собою новорічне привітання від диктатора КНДР Кім Чен Ина. Про це пише Washington Post із посиланням ...
В Україні було затримано генералів, які відповідальні за невдалу оборону Харківської області під час наступу росіян у 2024 році. Вони не забезпечили належний захист регіону, передають Патріоти України з посиланням на прес-службу СБУ. За даними від дже...