Як повідомляє RTBF, рішення ухвалили одноголосно, але представники Робітничої партії Бельгії утрималися від голосування. У тексті документа парламентарі вшанували пам’ять жертв Голодомору та засудили "маніпуляції історичною пам’яттю з боку російського режиму, мета якого забезпечити власне виживання".
Президент Володимир Зеленський подякував Брюсселю за історичне голосування, назвавши рішення «глибоко символічним кроком сьогодні».
«Визнання Бельгією Голодомору геноцидом українського народу має вирішальне значення для відновлення історичної справедливості, особливо зараз, під час геноцидної війни Росії проти України», — наголосив глава МЗС Дмитро Кулеба.
15 грудня 2022-го Європарламент проголосував за резолюцію про визнання Голодомору 1932−1933 років геноцидом українського народу.
Минулого року виповнилося 90 років з того часу, як у 1932 році влада СРСР організувала цілеспрямовані заходи щодо вилучення зерна та інших продуктів харчування у жителів України, що призвело до Голодомору — однієї з найбільших трагедій в українській історії.
Президент США Дональд Трамп долучиться до переговорів між Україною і Росією лише тоді, коли буде узгоджений текст домовленостей щодо перемир'я, який обидві сторони готові будуть підписати, хоч і з неохотою. Про це сказав в ефірі Вечір.LIVE політтехноло...
Готовність українців до перемовин не є тотожною готовності до капітуляції чи до неприйнятних поступок. Українці хочуть миру, але залишаються "червоні лінії", передають Патріоти України з посиланням на дані опитування КМІС. Респонденту зачитувався лише ...