Глава Християнсько-демократичного союзу Німеччини, лідер опозиції Фрідріх Мерц заявив, що українці, які змушені були тікати від війни, займаються у його країні "соціальним туризмом", оскільки їздять додому. Ці слова викликали масштабний скандал у політичному колі. Скандальну заяву він зробив в ефірі Bild TV, передають Патріоти України.
"Ми зараз відчуваємо соціальний туризм від цих біженців: до Німеччини, назад до України, до Німеччини, назад до України", – висловився Мерц.
Реакція громадськості не змусила себе чекати. "Розмови про соціальний туризм руйнують соціальну згуртованість, яка була у нас досі, коли ми підтримували Україну та приймали біженців. У будь-кого, хто говорить щось подібне, немає почуття відповідальності та співчуття", – прокоментував голова комітету Бундестагу із закордонних справ Майкл Рот.
Мерцу довелося перепросити у Twitter. "Я жалкую про використання слова "соціальний туризм. Це був неточний опис окремої проблеми", – написав він.
Глава Союзу молодих соціалістів та соціалісток у Соціально-демократичній партії Німеччини Джессіка Розенталь назвала заяви Мерца "огидними та непристойними". "Мерц показує, що ХДС солідарний з Україною лише доти, доки це вигідно для підвищення власного авторитету", – обурилася вона.
Депутат фракції Вільної демократичної партії Костянтин Куле також відреагував на слова лідера опозиції та сказав, що Німеччина "не може дозволити собі дебати про біженців у тоні Фрідріха Мерца".
Не залишився осторонь скандалу і колишній посол України у Німеччині Андрій Мельник. "Звідки цей дешевий популізм? Звідки ця маячня про нібито "соціальний туризм" українських біженців? Люди мають право відвідати їхній дім у будь-який час", – обурився дипломат.
Лідер Партії зелених Омід Нуріпур звинуватив ХДС у тому, що там не виявляють солідарності з народом України і в інших випадках: "Відмова від кредитів у розмірі 25 млн євро для компаній України минулого тижня в Бундестазі є підтвердженням цього".
Федеральна міністерка внутрішніх справ Ненсі Фаезер (СДПН) взагалі заявила, що вживання слова "соціальний туризм" негідне демократа. "Нагнітання за спиною українських жінок та дітей, які рятуються від путінських бомб і танків, – це низькопробно", – не витримала вона.
У ХДС Мерца підтримали. Член партії Тіно Зорге вважає, що для лідера опозиції "правильно і важливо" порушити цю тему.
А кореспондент Bild Пол Ронцхаймер, який часто веде репортажі з України, різко засудив Мерца. "Йому варто попросити вибачення за використання висловлювання "соціальний туризм" щодо українських біженців – або ніколи більше не говорити про "солідарність" з Україною", – написав журналіст.
"Мерц, схоже, настільки звик до війни в Україні, що тепер говорить про "соціальний туризм" біженців із країни, яка зараз анексована і якій погрожують ядерною зброєю і де щодня гинуть сотні солдатів", – обурився Ронцхаймер. Він назвав дії Мерца "популізмом на слабких".
Зміни в управлінських підходах в армії, зазначені у Плані внутрішньої стійкості України, передбачають зокрема зменшення бюрократії у війську. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час виступу на ІІІ Міжнародної конференції з продовольчої без...
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який раніше неодноразово погрожував Заходу ядерною зброєю, несподівано змінив риторику. В інтерв'ю телеканалу Al Arabiya він заявив, що Росія не хоче розпочинати ядерну війну, інформують Патріоти Україн...