Їздив і в Київ, і в Москву: Військові скинули президента, який називав Путіна "братом"

У Гвінеї-Бісау в середу, 26 листопада, військові усунули президента Умару Сісоку Ембало та встановили «повний контроль» над країною. Про це заявив бригадний генерал, керівник військового офісу президента Деніс Н’Канья. Про це пише видання Jeune Afrique, передають Патріоти України.

У країні закрили сухопутні й повітряні кордони та запровадили комендантську годину. Раніше Ембало повідомляв, що 26 листопада до його кабінету в президентському палаці увірвались чоловіки у формі та арештували його. Також були заарештовані начальник Генерального штабу збройних сил генерал Біаге На Нтан, заступник начальника штабу генерал Мамаду Туре та міністр внутрішніх справ Боче Канде. За словами Ембало, їх усіх тримають у штаб-квартирі Генштабу.

Він також зазначив, що під час «військового перевороту» проти нього не застосовували насильство. Однак, за даними кількох джерел, біля палацу та приміщень виборчої комісії було чутно постріли.

Jeune Afrique пише, що 23 листопада у Гвінеї-Бісау відбулись президентські вибори. Ембало заявив, що, за його власними підрахунками, перемогу здобув він, набравши 65% голосів.

Як повідомляє видання, голосування пройшло спокійно, однак без лідера опозиції Домінгуша Сімойнса Перейри, якому не дозволили балотуватися.

The Moscow Times пише, що Умаро Ембало чотири рази приїжджав до Росії. Зокрема в жовтні 2022 року він відвідав Москву як голова Економічного співтовариства країн Західної Африки (ECOWAS). Він також приїжджав у травні 2024 року та взяв участь у заходах з нагоди «дня перемоги».

Востаннє Ембало був у Росії в лютому 2025 року. Тоді він зустрівся з диктатором РФ Володимиром Путіним та під час привітання російською мовою назвав його «братом», пише Новая газета.

Умару Ембало також відвідував Україну у 2022 році. Він був першим африканським лідером, який приїхав до Києва після початку повномасштабного вторгнення.

Концерт Кобзона трохи недозібрав аншлаг, однак висока утилізація автотранспорту: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 18 грудня

четвер, 18 грудень 2025, 7:56

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 18.12.25 орієнтовно склали:

Дуже не хочуть помирати: Росіяни на Покровському напрямку чинять самокаліцтва, щоб не йти в бій, - партизани

четвер, 18 грудень 2025, 7:38

Партизани з'ясували, що в Донецькому військовому госпіталі фіксується приплив російських військових, які самі зізнаються у самокаліцтві задля уникнення "нездійсненних завдань" командування на Покровському напрямку. Про це повідомив військових рух "АТЕШ...