Кабмін хоче зменшити витрати на утримання чиновників

В Уряді планують зменшити витрати на утримання чиновників. Про це в ефірі телеканалу "Київ" розповіла голова Національного агенства України з питань державної служби Наталія Алюшина, передають Патріоти України.

"Завдання держави сьогодні - скоротити видатки на утримання держапарату, але зберегти його дієвість. Очевидно, що частина завдань і функцій державних органів тимчасово стала неактуальною. Деякі потребують перегляду чи адаптації до умов війни", - зазначила вона.

За її словами, у НАДС опрацювали методологію, що дозволяє будь-якому органу публічної влади здійснити функціональний аудит своєї діяльності й виокремити пріоритетні напрями. "Наша методологія дозволяє усім органам влади відмовитися від зайвих функцій і витрат. І навпаки - сконцентруватися на наданні необхідних для людей послуг. Інституції зможуть коректно визначати кількість персоналу, необхідного для виконання уточненого переліку завдань. Десь він може бути скорочений, а в інших місцях доданий", - розповіла голова НАДС.

Алюшина зазначила, що на деякий час можуть виявитися неактуальними питання управління територіальними органами на окупованих територіях. Але водночас зростає вагомість сфери управління міграційними процесами з огляду на масові переміщення людей.

"Головна наша мета - забезпечити життєдіяльність країни й надати громадянам якісні послуги. Тож маємо приділяти більше уваги саме таким питанням. І туди спрямовувати адміністративний і фінансовий ресурс. Зокрема залучати знання та енергію публічних службовців, які тимчасово виїхали з окупованих територій. Важливо оптимізувати використання фінансових, людських та ІТ-ресурсів, забезпечити безпеку працівників, зберігати персональні дані. Упевнена, так ми посилимо Україну і її публічну службу", - наголосила вона.

За словами Алюшиної, апробацію розробленої методології Агентство розпочало із себе. Невдовзі після опрацювання результатів, визначать курс змін у НАДС, а методологію запропонують усім органам публічної служби.

"Бавовна" була вдала: Супутникові знімки зафіксували наслідки удару по стратегічній нафтобазі Росрезерву

понеділок, 22 червень 2026, 11:56

Внаслідок пожежі на «Комбінаті «Темп» Федерального агентства з державних резервів РФ у Рибінську Ярославської області вигоріли щонайменше 15 резервуарів з пальним і ще кілька були пошкоджені. Супутниковий знімок нафтобази опублікував Telegram-канал Exi...

Штурмів стало більше: Окупанти розпочали літню наступальну кампанію

понеділок, 22 червень 2026, 11:43

Російські окупаційні війська розпочали літню наступальну кампанію та збільшили кількість штурмів, однак спроби росіян захопити панівні висоти не мають успіху, розповів військовий 54-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Сергій Луговик у ...