Кадиров може планувати переселення мусульман з Кавказу на окуповані території України, - аналітики

Кадиров може планувати переселення мусульман з Кавказу на окуповані території України, – аналітики

Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров, ймовірно, хоче створити умови для заселення окупованих територій України мусульманським населенням, заявляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.

"Кадиров може сподіватися використати кадіїв та імамів в Україні для створення соціальних умов для довгострокового переселення мусульманського населення з Кавказу на окуповані території України, хоча немає незалежних доказів будь-яких таких планів", – вважають в ISW.

Аналітики акцентують, що Кадиров також продовжує спроби призначити чеченців для виконання адміністративних і правоохоронних функцій на окупованих територіях. Не виключають, що він також намагатиметься перетворити кадіїв на місцевих "суддів".

"20 січня Кадиров опублікував кадри, на яких група чеченських богословів завершує навчання в російському Університеті спецназу в Грозному (Чечня), і зазначив, що понад 300 кадіїв (магістратів і суддів, які дотримуються законів шаріату) і імамів планують пройти подібні навчальні заходи та розгортання в Україні. Той факт, що чеченські кадії нібито будуть включені до чеченських підрозділів, які дислокуються в Україні, заслуговує на увагу — кадії зазвичай виконують судову роль у кримінальних і цивільних справах, і їхня присутність в Україні може свідчити про те, що Кадиров має намір залучити чеченські сили для виконання основних функцій управління на окупованих територіях", – зазначають аналітики.

Водночас в ISW акцентують, що Кадиров, який неодноразово виправдовував участь чеченських бойовиків у війні проти України виключно релігійними мотивами і заявляє про нібито боротьбу з "українським сатанізмом", продовжує це робити.

Зокрема, напередодні він обурювався через вимоги МО РФ до солдатів стосовно догляду за собою, та відстоював право чеченських бійців носити бороди. "Кадиров поставив під сумнів обґрунтування вказівок Міністерства оборони Росії і сказав, що вони деморалізують бійців, які "ведуть священну війну", – наголосили аналітики.

"Вітер був у бік противника": В ЗСУ розповіли подробиці про застосування хімічної зброї окупантами

неділя, 28 травень 2023, 15:41

Російські окупанти застосували хімічну зброю проти бійців Збройних сил України біля Авдіївки. З української сторони втрат не має, бо вітер був у сторону ворога, інформують Патріоти України. "Днями зафіксовано викорситання хімічної зброї на Донецькому н...

На жаль, дива не сталося: В ОВА розповіли про долю трьох зниклих безвісти після удару по Дніпру

неділя, 28 травень 2023, 13:29

У Дніпропетровській обласній військовій адміністрації повідомили про загибель трьох зниклих безвісти людей після удару по медзакладу у Дніпрі. Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак, передають Патріоти України. "Стала відома доля трьох людей, які зни...