Катастрофа на ЗАЕС може становити загрозу для самої Росїі: У Die Welt пояснили, чого добивається Путін шантажем

Росія тримає у своїх руках важелі ескалації ситуації навколо Запорізької АЕС, але навряд чи вдасться до крайніх заходів. Адже ядерна аварія на Запоріжжі поставить під загрозу територію самої Росії. ЗАЕС розташована на відстані близько 400 км по прямій від густонаселених південних російських міст Ростов-на-Дону та Краснодар, передають Патріоти України.

Такої думки притримуються аналітики німецького видання Die Welt. Водночас Кремль буде й надалі маніпулювати ядерною загрозою, тому що бачить страхітливу реакцію Заходу на повідомлення про напади на атомну електростанцію.

"Росія тримає в своїх руках важелі ескалації. З березня російські війська обслуговують територію електростанції приблизно 500 солдатами та не дозволяють працівникам АЕС змінюватись. Їм лише повідомили, що зараз вони працюють на російську атомну енергетичну компанію "Росенергоатом".

Чи може Росія продовжувати ескалацію ситуації? На перший погляд, це було б в інтересах Москви. Аварія на Чорнобильській АЕС у 1986 році стала вирішальним досвідом для європейців у боротьбі з небезпекою ядерної енергії. Перенесені вітром радіоактивні частинки досягли Західної Європи. Страх перед повторенням цієї катастрофи може бути використаний Москвою як інструмент тиску на європейців, які, у свою чергу, будуть тиснути на українців, щоб вони пішли на поступки у війні", – пише Die Welt.

Видання припускає, що попередні атаки можуть бути предтечою серйознішої шкоди атомній електростанції : від чергового тимчасового припинення електропостачання систем охолодження реактора до пошкодження реакторних блоків. Останнє буде найвищим рівнем ескалації, досяжним лише шляхом прицільного повітряного бомбардування. Тоді Москва спричинить викид радіоактивності, який може вплинути на всю Європу.

"Але тут починаються проблеми з цією лінією аргументів. Подібно до Чорнобиля, серйозна ядерна аварія в Запоріжжі також поставила б під загрозу територію Росії. АЕС розташована приблизно за 200 кілометрів по прямій від окупованого Росією Криму та близько 400 кілометрів по прямій від густонаселених південних російських міст Ростов-на-Дону та Краснодар. Чорне море також опиниться під загрозою", – розмірковує німецький аналітик.

Тому, на думку видання, Москва повинна бути дуже обережною щодо масштабів ескалації, якою потрібно керувати. Незначні інциденти, такі як відпрацьовані паливні стрижні, становлять небезпеку лише в радіусі 30 кілометрів від електростанції.

"Однак Москва також має усвідомлювати, що будь-яке погіршення ситуації навколо Запорізької АЕС все більше висуне війну з Україною на європейський порядок денний з невизначеними наслідками. Замість того, щоб дозволити європейцям зменшити підтримку України, результат може бути протилежним: ще більше підтримки та ще більше солідарності", – пише Die Welt.

"Проти подальших провокацій з боку Росії говорить ще один аргумент: Росія хоче отримати електроенергію з найбільшої в Європі атомної електростанції. … Перед війною електростанція з шістьма реакторами покривала п'яту частину потреб України в електроенергії. Тепер ця енергія, вочевидь, має піти на користь окупованому Росією Криму", – підсумовує німецьке видання.

Мобілізація навряд чи дасть змогу РФ створити ефективні бойові підрозділи для війни проти України, - ISW

неділя, 25 вересень 2022, 7:01

У РФ "часткова" мобілізація продовжує поспішно змушувати тисячі росіян вступати на військову службу. Однак навряд чи таким чином Кремлю вдасться створити ефективну бойову силу. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики за...

Ні мільйон, ні три мільйона новобранців путіна не врятують: Арестович розповів, що Україна може протипоставити 'частковій' мобілізації на росії

неділя, 25 вересень 2022, 6:42

Україна вже тримає у війську близько мільйона вмотивованих бійців, навчених, або навчання котрих триває не за скороченим планом, як у ворога. Радник Офісу президента України Олексій Арестович вважає, що, якщо буде необхідно, в Україні можуть мобілізува...