"Катя - харьковчанка": Українська студентка стала російською пропагандисткою (фото)

Соцмережі, відео і месенджери 20-річної Катерини Кужельної, яка раніше жила в Харкові, розкручують російські пропагандасти. Ролики колишньої харків'янки розміщуюь на різних інформаційних "помийках" з російськими наративами. Кужельна постійно повторює, що жила в "русском Харькове", передають Патріоти України.

“Молода дівчина з нашого міста публікує ексклюзивні відео, висловлюючи свою особисту точку зору на те, що відбувається в Україні. У зв’язку з тотальним блокуванням її контенту у Тік-Тоці Катя вирішила завести свій особистий канал з однойменною назвою. Її відео постануть такі великі телеграм-канали, як Яків Кедмі, Росія зараз, Куля і багато інших”, – цитують у Харківському антикоруупційному центрі.

Дівчина навчалася у приватній гімназії Харкова, а 10 і 11 класи вчилася у Харківській гімназії №46, яку 10 липня знищили росіяни ракетним ударом (про це Кужельна мовчить). Під час навчання в школі вона брала участь у багаточисельних конкурсах, турнірах та олімпіадах, а опісля вступила до університету. Уже студенткою намагалася заробляти гроші репетиторством і вихвалялася хорошою англійською.

"На даний час навчаюся на архітектурному факультеті. З початкової школи активно веду наукову діяльність (участь в олімпіадах всекраїнського і міжнародного рівня, написання наукових робіт, участь у турнірах). Також вільно розмовляю російською, українською та англійською мовами", - писали в резюме шукачка учнів для підготовки до ЗНО.

Коли і за яких обставин Кужельна стала поціновувачкою Росії, невідомо, але наприкінці 2022 року вона оприлюднила, що перебуває в Росії і почала записувати антиукраїнські відео в викладати в ТікТок. Соцмережа швидко заблокувала її акаунт, тепер контент колишньої харків'янки є лише в її Телеграм-каналі.

За даними ХАЦу, батьки Кужельної пов'язані з Мотор-Січчю, очільника якої заарештували за підозрою у державній зраді.

"Батьки Кужельної працювали на Харківському державному авіаційному підприємстві, За даними системи Youcontrol, були керівниками оздоровчого комплексу “Авіатор” ХДАПП. Крім того, Тетяна Кужельна є співзасновницею ТОВ “Сокольники”, а Дмитро Кужельний є там керівником. Це ТОВ зареєстроване у селі Зарічне (Петрівське). Таку назву мала база відпочинку авіаційного підприємства, яка багато років мала занедбаний вигляд. Зараз діяльність "Сокольників" припинена, але Тетяна Кужельна має у власності земельну ділянку саме у тому Зарічному. За даними аналітичної системи YouControl, з 2013 року Кужельний очолює ТОВ "Мотор-Січ-Аеро", яке входить до групи підприємств Вячеслава Богуслаєва", - пишуть розслідувачі.

Катерина Кужель - не єдина "блогерка", яку підтримують російські пропагандисти. Вони також просувають "потонівця" Павла Онищенка та колишнього кандидата в мери Харкова Олександра Кондрусика (Саша "Псих").

Байден відреагував на підрив Каховської ГЕС (відео)

середа, 7 червень 2023, 0:00

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден відреагував на прорив дамби Каховської гідроелектростанції у Херсонській області. Фрагмент його відповіді опублікував "Голос Америки" у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України. Журналістка запит...

У найближчі дні і тижні: США готують нові пакети допомоги для України - Білий дім

вівторок, 6 червень 2023, 23:28

США готові допомогти Києву у подоланні наслідків підриву Каховської ГЕС та готують додаткові пакети допомоги. Про це заявив на брифінгу 6 червня координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, передають Патріоти Україн...