Катували, а потім покинули помирати в кущах: Колишній військовий із Ізюма розповів про знущання окупантів

Російські військові під час окупації міста Ізюм Харківської області застосовували тортури щодо цивільних та військовослужбовців. За словами колишнього військового Олександра Глушка, останні два тижні російської окупації його рідного міста Ізюм він провів в ув'язненні у російських загарбників у сирих руїнах поліцейської дільниці, передають Патріоти України.

Захисник України розповів, що російські військові злочинці застосовували під час тортур електричні дроти. Про це повідомляє видання Reuters.

Він розповів, що російські окупанти били його під час попереднього п'ятиденного перебування у полоні у травні. Колишній військовослужбовець, який воював проти окупантів на сході України з 2018 по 2020 рік, сказав, що загарбники в Ізюмі допитували про місцезнаходження бійців територіальної оборони.

Чоловік зазначив, що після затримання не міг ні стояти, ні говорити, і півтора місяця лікувався від цього стану в Ізюмській центральній міській лікарні. Він пояснив, що російські війська прийшли до нього додому у травні, бо хтось повідомив їм, що він раніше служив в українській армії.

За його словами, знайшовши його військові документи, загарбники відвели його до підвалу поблизу лікарні з мішком на голові, де били протягом п'яти днів. Військовослужбовець розповів, що його руки та ноги були зв'язані за спиною протягом п'яти днів у позі для тортур, відомої у правоохоронних органах та силових колах колишнього Радянського Союзу як "ластівка", і йому не давали ні їжі, ні води.

Після тривалих тортур окупанти його звільнили, і тільки випадкові перехожі знайшли чоловіка та надали допомогу."Вони перетягнули мене через дорогу і залишили в кущах. Можливо, вони думали, що я помру", – сказав він.

Вдруге за ним прийшли у серпні, у самій білизні та з мішком на голові його доправили у відділення поліції. Під час серпневих тортур російські військові злочинці застосовували електрику, тому жодних слідів не залишилося.

За його словами, після того як росіяни пішли, його та інших затриманих було звільнено з камер 10 вересня. "Я плакав від радості, побачивши першого українського солдата, якого побачив. Я вже почав прощатися з собою. Я заплакав і сказав: "Брате, можна тебе обійняти?" – розповідає військовий, який пережив тортури.

Повістки приносять комунальники та залишають у дверях військові: Адвокат пояснив, чи це законно

неділя, 29 січень 2023, 21:30

У соціальних мережах обговорюють відео, на якому люди у військовій формі прикріпляють повістку прямо на вхідні двері квартири. Після цього вони фотографують її на телефон і йдуть. Сайт ТСН.ua з’ясовував наскільки правомірні такі дії співробітників цен...

Ще один нардеп від ОПЗЖ складає мандат, - ЗМІ

неділя, 29 січень 2023, 20:28

Народний депутат від забороненої партії ОПЗЖ Олег Волошин написав заяву про складання депутатського мандату. Про це повідомили джерела УП, передають Патріоти України. Співрозмовники видання підтвердили, що Волошин складає мандат. Раніше джерела УП пові...