Кернес рулить: Політв'язні, які повернулися з російських катівень, не можуть отримати медичну допомогу

Запит про створення відповідної комісії було подано в Харківську ОДА ще 2 тижні тому у зв'язку зі звільненням і поверненням на батьківщину політв'язня Олександра Стешенка. Але відповідь на нього досі не отримано.​
Олександр Стешенко. Фото: Крим.Реалії.

Українці-політв'язні, які повернулися додому на Харківщину після ув’язнення в РФ, не можуть пройти медичне обстеження. Харківська ОДА не створила відповідну комісію, яка буде займатися питаннями політв'язнів. Про це розповів голова ГО "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" Ігор Котелянець, інформують Патріоти України.

Так він прокоментував повернення додому політв'язня Володимира Присича, якого спочатку піддали тортурам в окупованому Криму, а потім відправили в колонію до Росії. "Цього звільнення ми очікували, бо це було звільнення після закінчення терміну ув'язнення Володимира Присича, і ми знали, що приблизно 13 серпня його мають відпускати. Очікувалося, що потримають трохи довше в Міграційній службі, але цього не сталося і вже вчора він потрапив додому",- розповів Котелянець.

Він додав, що Присич забрав додому в Харківську область його брат. Котелянець зазначив, що у звільненого українця "поганий стан", і нагадав про те, що його піддавали тортурам і зараз у нього "спостерігають багато ускладнень зі здоров'ям".

"Для того, щоб він міг отримати реабілітацію, яка гарантована державою, наразі в Харкові відсутні такі можливості, бо Харківська ОДА мала створити комісію, яка призначає таку реабілітацію. Тобто Володимир має в цю комісію звернутися із заявою, і йому мають надати таку допомогу, але Харківська ОДА чомусь це питання саботує", - сказав Котелянець.

За його словами, запит про створення комісії було подано в Харківську ОДА ще 2 тижні тому у зв'язку зі звільненням і поверненням на батьківщину політв'язня Олександра Стешенка. Але відповідь на нього досі не отримано.

Джерело: Громадське.ua

РФ вийшла з Женевської конвенції про захист населення під час збройних конфліктів

п’ятниця, 22 листопад 2019, 13:30

Відтепер Росія не визнає статтю додаткового протоколу до конвенції, що закріплює роль спецкомісії ООН як судового органу, що має право судити країну за порушення прав цивільного населення в умовах війни. Президент РФ Володимир Путін підписав закон, згі...

Хіти тижня. "Ніж у спину": Польща прийняла кардинальне рішення щодо російського газу

п’ятниця, 22 листопад 2019, 13:00

Нафтогазова компанія Польщі PGNiG отримала необхідні корпоративні рішення і заявила російському "Газпрому" та "Газпрому експорт", що не буде купувати у них газ після 2022 року. Контракт уклали 25 вересня 1996 року. Про рішення його припинити повідомили...