"Хід конем" Вселенського патріарха після амманського провалу Москви: Митрополит Епіфаній і патріарх Кирило можуть зустрітися у Константинополі

Непослух Московського патріарха лише посилить ізоляцію РПЦ у світовому православ'ї

Патріарх Варфоломій і Кирило

Константинопольський Патріарх Варфоломій має намір скликати на зустріч предстоятелів усіх православних церков, включаючи митрополита ПЦУ Епіфанія і патріарха РПЦ Кирила. Про це повідомляє російська РІА Новини з посиланням на свої церковні джерела, зазначають Патріоти України.

Показово, що зустріч організовують після фактичного провалу в Аммані «братерської зустрічі» скликаною проти волі Константинопольського патріарха Росією через посередництво Єрусалимського патріарха. Показово, що це була перша зібрання предстоятелів національних церков з 1054 року, де був відсутній Вселенський патріарх, котрому і належить виключне право таких зібрань. Очолювана Москвою фронда просто не запросила патріарха Константинополя.

“Варфоломій зараз скликає синод Константинопольської патріархії, який обговорить ситуацію в православ’ї та підсумки зустрічі в Аммані. Триденний синод патріархії вирішить питання про скликання загальноправославної зустрічі з питанням про ситуацію в православ’ї. Назва буде така ж, як в Аммані”, – йдеться в повідомленні.

Джерело зазначає, що патріарх Варфоломій має намір покликати 15 помісних церков-сестер, включаючи Епіфанія. Але в РПЦ впевнені, що це робиться для того, щоб Кирил не прибув на зустріч.

“І буде помилкою Кирила не поїхати. Великою помилкою. Досі він (Кирил – Ред.) закликав до цього (всеправославної наради – Ред.). Варфоломій, для того, щоб не поїхав Кирил, покличе Епіфанія. З одного боку, буде проблема , якщо Кирило не поїде. З іншого боку, буде проблема, якщо поїде. Існує, однак, рішення – вони не повинні співслужити разом”, – бідкається джерело в РПЦ.

З архіву ПУ. Поспішаю на інавгурацію? В Україну прилетів "батько диктаторських законів" Януковича

понеділок, 6 липень 2020, 23:30

Юрист кривавого диктатора й досі тримає у руках долі чималої "когорти" українських суддів, котрі йому завдячують своїми призначеннями, і на котрих він в силу напрацьованої інформації має колосальний вплив, кажуть фахівці. В Україну 19 травня 2019 року ...

"Нехай згадають сумний досвід Саакашвілі": В Росії відреагували на слова Командувача ВМС України

понеділок, 6 липень 2020, 22:02

Голова комітету російської Держдуми з оборони вважає, нібито українські військові "здатні тільки для проведення парадів". Перший заступник голови комітету російської Держдуми з оборони Андрій Красов заявив, що українську армію чекає провал, якщо вона з...