"Що стосується ядерної зброї в Україні, я вважаю, що Ізраїль в цьому плані цікаві речі робить. На цю тему в тій країні взагалі не ведуться розмови. Разом з тим, є заяви експертів про 80 боєголовок, бойові частини тощо", – пояснив Козій.
На запитання, чи дозволить світова спільнота Україні мати свою ядерну зброю, військовий експерт відповів: "А хто нам заборонить? Будапештський меморандум, який вже порушено? Ніхто не заважає розвивати тактичну ядерну зброю. Ніхто не заважає розвивати систему доставки тактичної ядерної зброї. Ніхто не заважає підготувати місця для розміщення ядерно-мінних загороджень уздовж кордону Росії та України, як це робила ФРН на кордоні з НДР. Але яким чином ці міни потраплять туди, чи потраплять, правда це чи ні — це тримати в державній таємниці".
Експерт не схильний переоцінювати загрозу можливого міжнародного політичного тиску на Україну. "Досвід війни (проти України. – ред.) засвідчив, що політичний тиск, який стосується Росії, може вестися окремими країнами, компаніями і політиками, а може і не вестися", – пояснив він.
При цьому Козій зазначив, що питання розвитку стратегічної ядерної зброї, на відміну від тактичної, на порядку денному не стоїть. "Це шалені витрати, і де ми будемо її випробовувати? Назвіть хоча б одну область, яка погодиться бути районом випробування. У нас немає заокеанських територій", – додав він.
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали:
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...