Хіти тижня. "А хто нам заборонить?": Експерт назвав спосіб відновлення Україною ядерних можливостей

Після того, як Росія порушила Будапештський меморандум, ніхто не заважає Україні розвивати тактичну ядерну зброю малого радіусу дії.

Таку думку висловив військовий експерт Ігор Козій. За його словами, Україна в питанні створення ядерної зброї може піти шляхом Ізраїлю, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Що стосується ядерної зброї в Україні, я вважаю, що Ізраїль в цьому плані цікаві речі робить. На цю тему в тій країні взагалі не ведуться розмови. Разом з тим, є заяви експертів про 80 боєголовок, бойові частини тощо", – пояснив Козій.

На запитання, чи дозволить світова спільнота Україні мати свою ядерну зброю, військовий експерт відповів: "А хто нам заборонить? Будапештський меморандум, який вже порушено? Ніхто не заважає розвивати тактичну ядерну зброю. Ніхто не заважає розвивати систему доставки тактичної ядерної зброї. Ніхто не заважає підготувати місця для розміщення ядерно-мінних загороджень уздовж кордону Росії та України, як це робила ФРН на кордоні з НДР. Але яким чином ці міни потраплять туди, чи потраплять, правда це чи ні — це тримати в державній таємниці".

Експерт не схильний переоцінювати загрозу можливого міжнародного політичного тиску на Україну. "Досвід війни (проти України. – ред.) засвідчив, що політичний тиск, який стосується Росії, може вестися окремими країнами, компаніями і політиками, а може і не вестися", – пояснив він.

При цьому Козій зазначив, що питання розвитку стратегічної ядерної зброї, на відміну від тактичної, на порядку денному не стоїть. "Це шалені витрати, і де ми будемо її випробовувати? Назвіть хоча б одну область, яка погодиться бути районом випробування. У нас немає заокеанських територій", – додав він.

Хіти тижня. Армада зростає: Замість двох ракетних есмінців США до Чорного моря через Босфор вдерлися великі десантні кораблі Північного флоту ВМС РФ

понеділок, 19 квітень 2021, 4:00

Йдеться про кораблі "Олександр Отраківський" і "Кондопога". "Десантний корабель "Олександр Отраківський ", що увійшов вчора вранці в протоку Дарданелли з боку Егейського моря, і військовий корабель "Кондопога" з бортовим номером 027 завершили перехід ...

Хіти тижня. "Бойові дії, що тривають довше, ніж Друга світова, бліндажі, що нагадують Першу світову... президент, який біля лінії розмежування має бігти до укриття": Репортаж CNN із передової (відео)

понеділок, 19 квітень 2021, 3:00

Американські тележурналісти отримали унікальну можливість зробити репортаж з президентом України поблизу лінії фронту. Схоже задоволеними залишились як телевізійники, за сюжет так і Банкова, за блискучий піар Зеленського та України на Заході. беззастер...