Хіти тижня. Армія Азербайджану оточила ключовий вузол оборони вірмен у Карабасі - Шушу, сили Єревану вичерпані - в бій кидають прикордонників і жіночі батальйони

Місяця Азербайджану цілком вистачить, щоб повністю розгромити вірменські сили.

Азербайджанська армія методично просувається вперед в Нагірному Карабасі. Великі успіхи у неї спостерігаються на Шушенському напрямку. Зі своєю оцінкою ситуації в Карабасі виступив в Facebook український військовий експерт Олексій Арестович, передають Патріоти України.

Він оцінив по достоїнству "блискучу операцію", яку здійснили азербайджанці в районі Шуші. "Увійде в підручники військової історії", - підкреслив блогер. Мова про взяття під контроль вузла оборони Вірменії в гірському масиві на північному сході Гадрут. Азербайджанці відбили його в три ходи, розблокувавши для себе маршрут постачання. "Азербайджанці діють оперативно - блискуче, а тактично - методично", - написав Арестович. Він уточнив, що розвідгрупи Азербайджану вишукують проходи і слабкі місця противника, через які потім підтягується піхота, бронетехніка, артилерія. Завдяки цьому війська просуваються швидким темпом. Саме така тактика дозволила Баку перерізати "трасу життя" - дорогу Лачін - Шуша, через яку Вірменія постачала своє угруповання в тилу.

Вірменські війська намагаються утримувати вузли оборони і навіть контратакувати, проте великих успіхів в цьому не спостерігається. Сили однозначно не рівні. "Положення вірменських сил незавидне", - зазначив Арестович.
Він звернув увагу на те, що Вірменії довелося перекинути під Шушу прикордонні війська. Це означає, що настав кадровий голод. За фактом, вважає Арестович, хороших ходів у Вірменії вже не залишилося. Надій на мирне вирішення конфлікту вже немає, Азербайджан має твердий намір довести справу до кінця і поставити крапку в 30-річній війні шляхом своєї беззастережної перемоги. Арестович висловив думку, що війна триватиме ще до середини грудня. Місяця Азербайджану цілком вистачить, щоб повністю розгромити вірменські сили. "Взагалі, вірмени показують, що вміють битися.... Уміють битися, але не вміють воювати у війні нового типу", - зазначив Арестович.

Він висловив думку, що Азербайджан демонструє у війні за Карабах "феномен". Фактично, за місяць загострення вони не зробили жодної серйозної помилки, показали вищий клас ведення війни і на полі бою, і в дипломатії. Вірменія виявилася до такого не готова. "Багато грішать на дрони, але, подивіться, наскільки вміло азербайджанці воюють на землі", - зазначив військовий експерт. Він упевнений, що Вірменія потерпить в цій війні гірку поразку, яка обернеться політичною кризою. Однак в майбутньому, вважає Арестович, це стане поштовхом для демократизації та розвитку країни.

"На моїй пам'яті це вперше": З Лавровим в Африці трапилися "дві прикрі несподіванки" – Кулеба

п’ятниця, 3 лютий 2023, 12:29

З міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим трапилися "дві прикрі несподіванки" під час його січневого турне країнами Африки. Про це розповів керівник українського МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю "BBC News Україна", передають Патріоти України. Пр...

Підірвали місцевого колаборанта: В окупованому Енергодарі стався черговий "теракт" (фото, відео)

п’ятниця, 3 лютий 2023, 11:59

В окупованому Енергодарі вибухнула автівка. Про це повідомляє окупаційна "влада" міста, передають Патріоти України. Як пишуть соцмережі та місцеві паблики, підірвана машина в Енергодарі належала колаборанту Євгену Кузьміну. Кузьмін працював на окупацій...