Хіти тижня. "Авто Шеремета мінувала дитячий хірург, допомагав - АТОвець": Слідство розповіло про роль фігурантів у гучному вбивстві та мотив резонансного злочину

За версією правоохоронців, на основі проведених експертиз, закладала вибухівку під авто одого із керівників "Української правди" Павла Шеремета – волонтерка і дитячий хірург в "Охматдиті" Юлія Кузьменко, а допомагав їй – АТОвець Андрій Антоненко. Про це заявив начальник кримінальної поліції Євген Коваль на екстреному брифінгу силовиків щодо вбивства журналіста, зазначають Патріоти України.

"Слідством надано на експертизу до київського науково-дослідного інституту судових експертиз міністерства юстиції України відеозразки, вилучені з відеокамер поблизу вибуху автомобіля Шеремета, а також відео, де зафіксовані підозрювані особи…

Ці дані допомогли встановити ідентичність осіб на відео…

Особа чоловічої статі, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета – це Антоненко.

Особа жіночої статі, яка закладала вибухівку – це Юлія Кузьменко", розповів генерал 3-го рангу Коваль.

Для експертизи був залучений один із кращих фахівців із Великої Британії, якого звуть Айвон Бірч.

Висновки експертів також підтверджують трафіки мобільних телефонів Кузьменко і Антоненка. Зокрема, телефон Антоненка з 23.24 год. (19.07.2016) до 07.23 год. (20.07.16) - вимкнений. Кузьменко з 19.36 год. 19 липня 2016 року до 09.20 год. 20 липня телефоном не користувалася, що для неї абсолютно нехарактерно.

Крім того, Антоненко проживає неподалік від місця скоєння злочину. Він шкутильгав після операції, що помітили експерти.

Коваль розповів, що фігуранти зникали з поля зору камер спостереження біля місця проживання Антоненка.

Начальник кримінальної поліції Євген Коваль також заявив, що слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

"Слідством було висунуто низку версій. Перша: помилка в об’єкті злочину, з огляду на те, що підірваний автомобіль належав і використовувався керівником сайту Оленою Притулою. Друга версія – побутові та міжособистісні конфліктні ситуації. Версія номер 3 – професійна діяльність потерпілого журналісти в Україні, Білорусі та Росії і четверта версія: дестабілізація соціально-політичної ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи

Після відпрацювання три версії з чотирьох не знайшли підтвердження. Слідство продовжило відпрацювання основної версії – дестабілізації ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи", - розповів генерал.

За словами Коваля, відпрацьовуючи цю версію слідство вивчало вибухи на всій території України до та після вбивства Шеремета.

Нагадаємо раніше 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Серед затриманих – колишній АТОвець Андрій Антоненко, волонтерка - Юлія Кузьменко.

Загалом у справі про вбивство Шеремета підозрюють п’ятьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря й волонтера Юлію Кузьменка, музиканта й добровольця Андрія Антоненка, добровольців Владислава та Інну Грищенків.


Небезпека необережних рухів у тумані

середа, 24 квітень 2024, 21:20

"Наратив про націю ухилянтів": Нардепка від "ЄС" розкритикувала заборону на консульські послуги для чоловіків

середа, 24 квітень 2024, 20:32

Рішення МЗС щодо припинення надання консульських послуг українцям є "зухвалим та безпідставним". Про це заявила нардепка від "Євросолідарності" Ірина Фріз, передають Патріоти України. На її думку, це рішення "продовжує насаджувати наратив про українців...